Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari 458 Scuderia má namířeno do Frankfurtu

Michal Fokt Michal Fokt 15. 7. 2013 • 01:34
10
Ostrá verze nejsportovnějšího Ferrari současnosti by se nám měla ukázat už v září na frankfurtském autosalonu. Bude mít litrový výkon přes 135 k!

Panuje názor, že Ferrari 458 Italia je nejlepším supersportem současného světa. Na posouzení tohoto tvrzení nemáme asi dostatek zkušeností, nicméně by to mohlo naznačovat, že za sebou vývojový tým zabouchl dveře maranellského závodu a teď tráví svůj čas po kavárnách a plážích.

Ale není tomu tak. Ani současný představitel linie supersportů Ferrari s motorem uprostřed nebude ochuzen o svou odlehčenou, ostřejší, dá se říci polozávodní verzi, u které se nám asi už vžilo označení Scuderia, byť není vůbec jisté, že se tak bude model, odvozený od současné 458 Italia, opravdu jmenovat. Jeho premiéra je ale v každém případě už doslova na dosah ruky, mělo by k ní dojít v září ve Frankfurtu.

Ferrari 458 Scuderia by měla dostat agresivnější bodykit s většími nasávacími otvory v náraznících a rozměrnějšími ventilačními otvory na zádi, neměl by chybět ani větší splitter a možná dojde i na nějaké to pevné křidélko. Jisté ovšem je, že se bude v první řadě dramaticky odlehčovat. Předchozí F430 Scuderia zhubla 100 kg a tak je velmi pravděpodobné, že se 458 Scuderia bude ubírat podobným směrem.

Nezapomene se ale ani na motor. Vidlicový osmiválec 4,5 l už je už teď naprostá špička, co se týče litrového výkonu a díky novému softwaru a průchodnějšímu výfuku se zvýší jeho výkon 578 k (425 kW) o přibližně 30 koní, takže by se měl pohybovat kolem 608 k (447 kW) a s ním půjde určitě o něco nahoru i točivý moment, jenž nyní činí 540 N.m.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Chuck Norris
Proč ten vykřičník za litrovym výkonem?
| 8. 8. 2013
jo srovnávat peugeot a ferrari je pecka styl >:D nicméně co se týče 918 spyder tak ten nemá větší litrový výkon než 135koní/l
Avatar - Hammunasakra
Proč ten vykřičník za litrovym výkonem?
| 16. 7. 2013
Šmarjápano i tady se to dřív dávalo do jedný tabulky >:-[]
Proč ten vykřičník za litrovym výkonem?
| 16. 7. 2013
Hmmm, to je ale přirovnání...atmo a turbo. Šmarjápano >:-[]
Avatar - Hammunasakra
..
| 15. 7. 2013
Jo zvažoval sem jí. Bylo to skvělý auto vod jara do podzimu, bohužel na zimu to chtělo něco na střídání a na to sem už neměl
..
| 15. 7. 2013
u té Hondy je výkon vykoupený krouťákem ,který má špičku u 7500 ot/min (pro info Alfa 2.0 JTS má stejnou hodnotu kroutáku ale u 3200ot/min). Jel jsem jen jako spolujezdec v S2000 a to auto jede moc pěkně..a ten zvuk:)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku