Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat 500 Barbie: Slavné panence je padesát let

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 10. 3. 2009 • 13:10
5
9
Firma Mattel, výrobce panenky Barbie, oslavuje její padesátiny. Spojila se proto mimo jiné s italským Fiatem a výsledkem je další verze novodobého modelu 500.

Italský vůz byl také vybrán záměrně, neboť oslavy probíhají v Miláně. Panenka Barbie vyznává růžovou barvu a musí být stylová, to byl zřejmě druhý důvod pro volbu novodobé pětistovky. Zmíněná barva dominuje jak exteriéru (zde v metalické podobě), tak samozřejmě i interiéru vozu, uvnitř v kombinaci s bílou. Pouze plasty na dveřích a přístrojové desce zůstaly poněkud kontrastně černé, byť na obou místech najdeme i růžovou.

Vnitřek vozu se blýská, umělý semiš Alcantara, který je použit na sedadla, je totiž laminován stříbrem. Zářivé krystaly se pak nacházejí například na hlavici řadicí páky, na přístrojové desce, na kolech a dokonce na anténě. Je pamatováno i na lesk rtů případné velké panenky Barbie, která usedne za volant. Potřebnou výbavu nalezne v odkládací skřínce před sedadlem spolujezdkyně. K líčení jí pak pomůže zrcátko ve sluneční cloně, které je osvětlené světelnými diodami. Koberečky byly vyrobeny z hedvábí a viskózní příze.

Slavnou siluetu panenky najdeme na středních sloupcích, stylovost růžové pětistovky dotváří i kryt, kterým lze chránit vůz proti povětrnostním vlivům. Alespoň tedy u běžného cinquecenta, ten navíc vypadá jako klasická verze z padesátých, šedesátých a začátku sedmdesátých let minulého století. U varianty Barbie je růžový (jak jinak) a jsou na něm jak loga Fiatu 500, tak autogramy malé celebrity.

Pochopitelně, tato verze není určena k prodeji, jedná se pouze o koncept. Ten je přítomen v úvodu zmíněným oslavám, které začaly 9. března. Ovšem, pokud by se Fiat rozhodl po úpravách uvést na trh alespoň limitovanou sérii, jistě by zákaznice nemusel hledat dlouho.

Související články

Témata
11. 3. 2009 16:08
Re: Pětikilo
:o))
Avatar - T613
11. 3. 2009 08:50
Re: stelesnenie sna Paris Hilton
ale kde že! Pierro touží stát se Paris a usilovně na tom pracuje ;-)
Avatar - Plautus
11. 3. 2009 08:04
Re: stelesnenie sna Paris Hilton
Pierro si zobral za ženu Paris?? >:D >:D
10. 3. 2009 23:04
Blondýny...
Odkdy umějí blondýny řadit s manuální převodovkou? Blonďák >:-[]
10. 3. 2009 19:18
Barbie
Paris Hilton jezdí i v růžovém londýnském taxíku.... :-)
Články odjinud