Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Argo: Punto pro Latinskou Ameriku odhaleno

Michal Fokt Michal Fokt 18. 5. 2017
13
54
Zobrazit náhledy (13)
Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo Fiat Argo
Fiat má nový malý hatchback, ale nejmenuje se Punto a zatím se bude nabízet pouze v Jižní Americe. Proč?

Značná část aktuální nabídky Fiatu v Evropě jede ve (více či méně povedeném) retru, což je dáno tím, že zde Italové spoléhají zejména na už notně vousatý model 500 a jeho mutace. Nicméně po příchodu moderního a designově zdařilého tipa máme slíbeno, že se vrátí i "normální" subkompaktní hatchback, tedy nástupce punta. Zatím se tak nestalo, ale v Brazílii už takové auto bylo představeno.

Jmenuje se Argo, zepředu vypadá jako freemont a zezadu jako něco od Alfy Romeo. Agresivitu přídi i zádi přidávají sportovní nárazníky, na fotkách je totiž vrcholná verze HGT, ale i výrazně profilované boky s mohutným prolisem a vytaženými blatníky naznačují, že auto bude dostatečně sexy i v civilnějších verzích. Z interiéru se nám odhalila zatím pouze část kapličky s přístroji, ovšem zdařilé "budíky" a velký centrální displej naznačují, že ani tady se nešetřilo.

V Brazílii k pohonu poslouží motory FireFly 1.0 a 1.3 společně s 1.8 E.torQ, prvně jmenované jednotky půjde kombinovat také s robotizovanou převodovku, nejsilnější benziňák pak i s klasickým měničovým automatem. Jak už je v Brazílii běžné, spalovat mohou benzin i etanol.

A co argo a Evropa? Fiat už nástupce punta slíbil a argo nevypadá jako auto, které by Italové navrhli pouze pro rozvojové trhy, na to je snad až příliš hezké a do detailů propracované, takže odhaduji, že po určité revizi pohonných jednotek se ukáže na podzim letošního roku i v této části světa a pomůže Fiatu zabojovat v segmentu malých aut. Myslíte si také, že je argo připraveno i pro Evropu nebo by měli Italové měli pojmout úplně jinak?

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar -
Punto IV
| 6. 6. 2017
" plnohodnotný mainstream a plnoformátový model, ktorý v aktuálnej generácii má ambíciu ísť ešte vyššie."

Týhle větě vůbec nerozumím. Jsou tam nějak pospojovaná slova bez jakéhokoli významu.

"Motorizácie, prevodovky, technika, výbava, všetko na špičke triedy, výber z luxusnej, športovej a pseudoSUV verzie."

A jak víte, že Argo nebude mít "Motorizácie, prevodovky, technika, výbava, všetko na špičke triedy, výber z luxusnej, športovej a pseudoSUV verzie"? Zvláště s ohledem na fakt, že taková nabídka je pro jihoamerický trh u Fiatu celkem běžná, stačí se zeptat strýčka Google. A co se týká prodejů, vsadím se, že na jednu prodanou Fiestu připadnou v zemích Latinské Ameriky 2 prodaná Arga.

Víte, on svět není jen Slovensko.
Vaše "reálné vidění světa" mi přijde dost nereálné...
Avatar -
Nové Punto ?
| 6. 6. 2017
V četnických humoreskách.
Punto IV
jam2015
| 23. 5. 2017
... a keby ho ešte odľahčili + 1,3 FireFly, tak by sa predával aj ďalej. ;-)
úpadok alebo stratégia?
Arese
| 19. 5. 2017
Přesně tak, strategie, kterou praktikuje nové Tipo je geniální. Je spousta lidí, kteří kašlou na nějakou superkonektivitu a milion idiotských jízdních asistentů. Výhradně čtyřválcové motory, robustní stavba, povedený design s perfektními proporcem a spousta prostoru uvnitř za rouzmné ceny. Ideální! :-) :yes: :yes: :yes:
úpadok alebo stratégia?
Arese
| 19. 5. 2017
Přesně tak, strategie, kterou praktikuje nové Tipo je geniální. Je spousta lidí, kteří kašlou na nějakou superkonektivitu a milion idiotských jízdních asistentů. Výhradně čtyřválcové motory, robustní stavba, poctivá mechanická ručka, povedený design s perfektními proporcem a spousta prostoru uvnitř za rouzmné ceny. Ideální! :-) :yes: :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku