Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat Punto Evo: Je tu další facelift, debutuje v Indii

David Bureš David Bureš 5. 8. 2014 • 01:03
31
61
Zobrazit náhledy (31)
Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto Fiat Punto
Současná generace Fiatu Punto se prodává již od roku 2005. Modernizované provedení se vrací k přídomku Evo.

Fiat opět modernizoval současnou generaci malého hatchbacku Punto. Automobil se opět jmenuje Punto Evo, designově vychází z letos představeného konceptu Avventura.

Modernizované provedení Punto Evo se proti předchůdci liší kompletně přepracovanou přídí. Hlavní světlomety jsou rozměrnější a procházejí blíže k čelnímu sklu. Nová je též maska chladiče a přední nárazník s chromovanými lištami. Naopak interiér zůstal prakticky zachován, jiné jsou snad jen použité barevné kombinace.

Právě jiná příď vychází z konceptu Avventura, který naznačil příchod zvýšené varianty Punta. Fiat počítá se sériovou výrobou Avventury, na vybraných trzích se má začít prodávat již brzy.

Prodej automobilu byl zatím zahájen pouze na indickém trhu, v současnosti není jasné, zda se ve stejné podobě podívá i do Evropy. V minulosti se totiž několikrát hovořilo o tom, že Punto brzy skončí a nahradí jej model z rodiny 500. Podle posledních zpráv z května se nástupce Punta bude jmenovat 500 Plus a začne se prodávat v roce 2016.

Na indickém trhu je Punto Evo nabízeno se čtyřmi jednotkami kombinovanými s pětistupňovým manuálem. Ty zážehové zastupují dvanáctistovka (50 kW a 96 N.m) a čtrnáctistovka (66 kW a 115 N.m), z turbodieselů jsou tu dvě varianty agregátu 1.3 MultiJet. Slabší nabízí 56 kW a 197 N.m, silnější pak 68 kW a 209 N.m. Pokud se modernizované Punto Evo dostane i do Evropy, nabídka agregátů by měla čítat i dvouválec 0.9 TwinAir.

Nynější Punto Evo je v pořadí již čtvrtou variantou aktuální generace tohoto hatchbacku. V roce 2005 vůz debutoval jako Grande Punto, modernizace z roku 2009 znamenala změnu označení na Punto Evo. Na konci roku 2011 se auto po vzoru předchůdců vrátilo ke strohému jménu Punto.

Témata
6. 8. 2014 12:10
Re: TAKTO NE....
Třeba i pro ně.
6. 8. 2014 11:09
Re: V brazílii se vyráběl donedávna modernizovaný vw brouk .
Aj ty s nimi kavu miesas?
6. 8. 2014 11:08
Re: TAKTO NE....
Pre koho? fizlov striehnucich z krikov s laserovou buchackou?
Avatar - grifith
6. 8. 2014 09:06
Re: Designový zločin
Ještě že, dát "Julči" světla do vodorovna, na to myslím nebl původní design stavěn a vypadalo by to jako pěst na oko. Myslím, že právě design není tím největším problémem v prodejích Giulietty...
Avatar - Francuz
6. 8. 2014 08:11
Re: TAKTO NE....
Vrat sa do skoly prosim, tvoje vyjadrovanie je hodne 12 rocneho chlapca.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud