Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Firma, kterou proslavil prodej kávy, nabízí křížence karavanu a hausbótu

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 8. 2020 • 03:37
19
1
Zobrazit náhledy (19)
Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One Departure One

Caravanboat Departure One je zvláštní věc, která slouží jako karavan, hausbót i člun. Nedávno se dokonce objevila v nabídce jedné společnosti, u níž byste takový produkt možná nečekali.

Minimálně v Německu totiž Caravanboat do katalogu zařadila firma Tchibo, kterou proslavil zejména prodej kávy a kávových výrobků. V současnosti však německý řetězec prodává také širokou škálu spotřebního zboží.

Přesto Departure One v nabídce rozhodně výrazně vyčnívá.

A co tedy jde? Zjednodušeně řečeno o křížence karavanu a motorizovaného hausbótu, za nímž stojí společnost Deutsche Composite sídlící v německém Hamburku.

K dispozici jsou dvě verze, které se liší délkou. Provedení s označením M je dlouhé 8,5 metru, větší verze XL měří 9,5 metru. Šířka je pro obě varianty stejná: 2,3 metru. Hmotnost většího modelu dosahuje tří tun. Ovšem bez podvozku, který ve vodě není potřeba, člun váží 2,2 tuny. Menší váží 2,5 tuny, bez podvozku 1,8 tuny.

Obě verze nabízejí 1,9 metru vysoký interiér a čtyři lůžka, větší varianta ale může mít až šest spacích míst. Vybavení zahrnuje například dvouplotýnkový vařič, lednici s mrazákem, toaletu, sprchu, nezávislé topení, nádrže na vodu či 8litrový bojler. Za příplatek můžete mít také klimatizaci, gril nebo venkovní sprchu. 

A cena? Menší model stojí 99.998 eur, tedy asi 2,6 milionu korun, větší pak 109.998 eur, což je skoro 2,9 milionu korun. V ceně ovšem není motor.

Abyste se mohli pohybovat i ve vodě, musíte tedy přikoupit ještě pohonnou jednotku. V nabídce je několik různých jednotek, a to s výkony 15, 30 a 50 koní. Sáhnout lze také po elektromotoru s výkonem 8 koní.

Související články

Témata
5. 8. 2020 11:00
Kde sa to tu vzalo?
Čo robí taký bazmek bez kolies na webe o autách?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud