Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford B-Max, nástupce Fusionu, přijede z Rumunska

Ondřej Láník Ondřej Láník 26. 1. 2012 • 21:20
13
V polovině roku 2012 začne v rumunské Craiově výroba zcela nového rodinného MPV značky Ford.

Nejmenší z řady velkoprostorových "Maxů" bude vycházet z Fiesty, vyrábět se bude v nové rumunské továrně a poprvé jej Ford ukáže na autosalonu v Ženevě, letos v březnu. Zbytek už díky Fordu a několika špionážním fotografiím vlastně víme.

Klíčovou událostí v životě Fordu B-Max byl loňský autosalon v Ženevě, kde se světu ukázala studie, z níž vzešel sériový vůz. Mnoho zásadních konstrukčních změn se za rok neudálo, a tak snad největší zajímavostí, kterou Ford bude chtít marketingově prodat, je kombinace bočních posuvných dveří a absence B-sloupku, která se dostane do výroby!

Útroby B-Maxe darovala Fiesta. Po vstupu litrového tříválce do služeb Focusu asi nepřekvapí, že tento nový motor bude jednou z alternativ pro B-Maxe, ale taky pro mnohem většího a těžšího C-Maxe.

Související články

Témata
26. 1. 2012 21:15
Re: pěkné
nejaku dobu som mal firemne auto s bocnymi posuvnymi dverami a problem so zatvaranim pri plnych rukach som si nikdy neuvedomil. Na opacnej strane bolo vyrazne lahsie nakladanie a vytahovanie potomka z autosedacky na preplnenom parkovisku kde sa na mna niekto nalepil ;-)
26. 1. 2012 16:59
Re: pěkné
Moje zkušenosti s posuvnými dveřmi jsou omezeny na VW Transporter a Renault Master, pokud dveře B-maxu budou vážit polovinu či více než jejich, tak si nedovedu představit je otevírat a hlavně zavírat s plnýma rukama (do těch obyčejných při nejhorším ťuknu kolenem nebo ramenem).

Rozumím k tomu, proč mají u MPV posuvné dveře smysl - například dítě se dává do sedačky daleko lépe, protože je na sedadla řádově snažší přístup, ale pro řadu jiných úkonů jsou méně praktické. Nemluvě o nutnosti udžovat ližiny průchodné, což je třeba v letošní v zimě celkem sranda - koukám z okna na chlapa, co má Peugeota 1007, jak kmitá kolem auta, kdykoliv začne sněžit, aby mu tam něco nezůstalo a nezmrzlo.

Pro MPV segmentu B má nakonec asi lepší řešení Opel, který dveře na Merivě prostě otevírá dozadu - jakkoliv i toto má řadu negativ, počínaje bezpečností.
26. 1. 2012 15:55
Re: šmarjáá
v zasade nepotrebuje, ocenis ich az ked ich mas. Co sa na nich moze pokazit? Ked neratam havariu a mizernu opravu, tak nic
26. 1. 2012 15:54
Re: pěkné
posuvne dvere su velmi velky plus na preplnenych parkoviskach, ked musis parkovat natesno vedla seba (velke sidliska, obchodne domy a podobne)
26. 1. 2012 15:29
Re: pěkné
Řekl bych že posuvné dveře jsou na vykládku nakládku toho co jste popsal velmi výrazné plus.
Články odjinud