Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-150 RTR je jako jemnější Raptor

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 4. 2019
21
Zobrazit náhledy (21)
Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR Ford F-150 RTR

Ford Performance a RTR Vehicles představují nejnovější výsledek své spolupráce, kterým poprvé není Ford Mustang. Tentokrát se totiž jedná o populární pick-up F-150.

Ford Performance již tradičně spolupracuje na úpravách modelu Mustang se společností RTR Vehicles, jejíž kořeny sahají do roku 2009. Tehdy byl představen první Ford Mustang RTR, za jehož vznikem stál drifter Vaughn Gittin Jr., designér Caleb Clark, společnost Classic Design Concepts a samotná automobilka Ford.

RTR Vehicles nyní poprvé zaměřila svou pozornost na Ford F-150 a připravila si pro něj paket, který lze aplikovat na kterékoliv provedení populární pick-upu s výjimkou jeho nejostřejšího provedení Raptor.

Pro exteriér je připravena zcela nová maska chladiče, kterou vedle výrazného loga RTR zdobí i přídavná LED světla, která jsou jako rámečky umístěna ve vstupech vzduchu. Mezi nepřehlédnutelné prvky pak patří i ochranný plech pod přídí s logem RTR a lemy, které rozšiřují blatníky.

Interiér zdobí štítek na palubní desce před spolujezdcem, který nese sériové číslo paketu. Na přání zde může být použito i zakázkové kožené čalounění od RTR Vehicles.  

Změny se při použití paketu neomezují pouze na vzhled, ale týkají se i podvozku. Sériové komponenty odpružení jsou totiž nahrazeny produkty značky Fox, jejichž cílem je v kombinaci s 20palcovými koly RTR Tech 6 a terénními pneumatikami vylepšit jízdních schopnosti pick-upu mimo zpevněné vozovky.

V případě pohonných jednotek je pak jedinou změnou nabízenou v rámci nového paketu nový výfukový systém z produkce Ford Performance, který má především zajistit jadrnější zvukový projev.

RTR Vehicles uvádí, že paket pro Ford F-150 je nyní k dispozici na objednávku s cenou od 12.750 amerických dolarů (zhruba 295.000 Kč).

Zdroj: Ford Performance, RTR Vehicles

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku