Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford F-Series Super Duty modelového roku 2020 je pořádný dříč. Utáhne skoro 17 tun!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 9. 2019 • 10:03
35
2
Zobrazit náhledy (35)
Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty Ford F-Series Super Duty

Ford odhalil F-Series Super Duty pro modelový rok 2020 s lehce přepracovaným vzhledem, výbavou a především novým zážehovým osmiválcem o objemu 7,3 l v první polovině letošního roku, ale až nyní zveřejnil některé jeho výkony a schopnosti.

Ford představil aktuální generaci pick-upů F-Series Super Duty na podzim roku 2015 v provedení pro modelový rok 2017. První výraznější změnu provedl již pro modelový rok, když uvedl přepracovaný motor V8 Power Stroke o objemu 6,7 litru.

Ford F-Series Super Duty se pro modelový rok 2020 dočkal přepracování masky chladiče i úprav ve výbavě, ale nejzásadnější novinku představuje zážehový vidlicový osmiválec o objemu 7,3 l, který disponuje nejvyšším výkonem 320 kW (435 k) a točivým momentem 644 N.m.

Nový motor v nabídce pohonných jednotek pro F-Series Super Duty doplňuje dosavadní zážehový osmiválec o objemu 6,2 l s výkonem 287 kW (390 koní) a  točivým momentem 583 N.m. Samozřejmostí je pak i přeplňovaný vznětový V8 Power Stroke, který nyní z objemu 6,7 l poskytuje nejvyšší výkon 354 kW (481 k) a točivý moment 1423 N.m. Standardem je desetistupňová automatická převodovka a pro motor o objemu 6,2 l je určena šestistupňová automatická převodovka.

Ford v případě F-Series Super Duty již tradičně vyzdvihuje jeho schopnost tahání těžkých přívěsů. Vrchol nabídky této modelové řady v podobě F-450 Super Duty se vznětovým motorem V8 Power Stroke utáhne na klasickém tažném zařízení přívěs do hmotnosti 10.976 kg, použití podobného zařízení jako u sedlových tahačů si poradí s hmotností 14.741 kg a návěs s tzv. husím krkem může mít hmotnost až 16.782 kg.

Ford F-Series Super Duty vyrábí závody v Louisville v Kentucky a v Avon Lake v Ohiu. Provedení pro modelový rok 2020 zamíří k prvním zákazníkům koncem letošního roku.

Zdroj: Ford Motor Company

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud