Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Fusion Energi má čalounění z plastových lahví Coca-Cola

Michal Fokt Michal Fokt 18. 11. 2013 • 16:06
17
8
Zobrazit náhledy (17)
Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo
Ford se spojil s Coca-Colou a výsledkem je model Fusion Energi, využívající technologii PlantBottle, měnící PET lahve v tkaninu, použitou k očalounění interiéru.

Využívání obnovitelných přírodních zdrojů je jistě chvályhodný počin a tak není divu, že se do ekoaut začínají pomalu dostávat materiály právě z této oblasti průmyslu, ovšem recyklace je neméně důležitá a proto se Ford rozhodl vyzkoušet technologii Coca-Cola PlantBottle, vyvinutou americkým nápojovým gigantem. Jedná se o tkaninu, kombinující polyetylen z plastových lahví Coca-Cola s přírodními vlákny.

Tkanina PlantBottle bude proto nyní použita v experimentálním modelu Ford Fusion Energi jako potah sedadel, opěrek hlavy, stropu a výplní dveří. Jistě, nezní to zrovna dvakrát cool, zbystřit by ale nejen účetní oddělení mělo ve chvíli, kdy je tato zpráva doplněna informací, že kdyby se tato spolupráce s Coca-Colou rozjela ve velkém a využívala jí nadpoloviční většina vozů Ford, určených pro domácí americký trh, ušetřil by se ekvivalent přibližně milionu litrů benzinu a 950 tisíc litrů ropy.

Na fotografiích nevypadá tento materiál vůbec špatně, což ale pochopitelně nic neznamená. Důležitější je, že si jej budou moci vyzkoušet návštěvníci letošního L.A. Auto Show, kde bude Fusion Energi vystaven. Ovšem co se jeho budoucnosti týče, nic není jisté. Ford je zatím opatrný a říká, že by se PlantBottle možná mohl v budoucnu objevit v produkčních vozech s modrým oválem ve znaku.

Témata
19. 11. 2013 08:24
Re: Tak jsem si uvědomil, jak se tak pořád mluví
sadni si dovnutra a zistis ze od roku 2005. Ford sice dlabe na EU trh ale tvrdit, ze fusion je uz stary je trochu scestne..
18. 11. 2013 23:34
Re: Tak jsem si uvědomil, jak se tak pořád mluví
"Nový" Passat je tu od roku 2010.
18. 11. 2013 19:46
ano, jen to malokdo ví
Pravda, ale málokdo to ví, a VW to veřejně zatím neřekl, že by takhle zpracovával potahy do aut
Avatar - KANKUNEN
18. 11. 2013 18:48
Re: S křížkem po funuse
Před lety uchcávali škodovkáři s kvality plastů ve fabii, teď na tom nezáleží.
Avatar - woody-alien
18. 11. 2013 18:44
S křížkem po funuse
Jak už je u Fordu obvyklé, přichází s velkou pompou s něčím, co jsme my Češi s malou pomocí přátel z Německa dávno zmákli. Takovej Rapid má z lahví od Coly nejen potahy, ale rovnou celej interiér. Nebo to aspoň tak vypadá.[odkaz] >:D