Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mondeo ST: Fantazie automobilce navzdory

Michal Fokt Michal Fokt 9. 12. 2014 • 07:57
3
8
Ford už, zdá se, na sportovně laděné modely střední třídy rezignoval a tak ostřejší Mondeo ST ožilo pouze ve fantazii virtuálního tunera.

Ford Mondeo ST220 představoval v předminulé generaci velmi sympatickou variantu "manažerského sportování", u ještě donedávna současného modelu však Američané na sportovní verzi nepochopitelně rezignovali a zatím to vypadá, že ani to nové, které se už dva roky prodává v USA jako Fusion, se varianty ST nedočká.

To však nebrání tomu, aby v Singapuru sídlící malajsijský virtuální tuner Theophillus Chin vytvořil Mondeo ST alespoň za pomoci grafického programu. Jeho vize má nový přední nárazník, trošku připomínající nejostřejší Maserati GranTurismo MC Stradale, doplněný o LED mlhovky a karbonový splitter, dále zadní nárazník s difuzorem a čtveřicí koncovek výfuku, modifikované víko kufru s integrovaným křidélkem, decentní kompozitní nástavce prahů, velká kola a pochopitelně také sníženou světlou výšku.

Jako přijatelná motorizace pro takovýto vůz by mohl sloužit přeplňovaný dvoulitrový EcoBoost o výkonu 240 koní, byť taková dva-trojka z Mustangu o výkonu 231 kW by autu asi slušela více. Přednedávnem si na toto téma pohrál i maďarský grafik X-Tomi, tak nyní můžete posoudit, která varianta by se vám líbila víc.

Témata
Avatar - AUDIRS6
9. 12. 2014 18:02
Re: Nevím, jak mám seriozně uchopit takovou informaci.
Ok, tak Mustangov motor je uz v "poriadku", ale co je to za debilna uvaha o motore 2.0 Ecoboost 240 PS ? - ved ten je aktualne v normalnom Mondeu ( a sportovo sa teda nepredvadza ). Aku v tomto videl autor logiku...? 8-s
Avatar - Dinar
9. 12. 2014 10:41
I když se
Theofilus či jak, hodně snažil a osadil fjůžna výfuky z GTR, stejně je na obrázku pořád jen bílý knedlík. Tomuhle autu nepomůže z hlediska designu ani přiostřená verze. ;-\
9. 12. 2014 10:07
Re: Nevím, jak mám seriozně uchopit takovou informaci.
OK ;-)
Avatar - Atlis
9. 12. 2014 10:05
Re: Nevím, jak mám seriozně uchopit takovou informaci.
No hlavne tu už taký článok bol.
Avatar - Honza Mička
9. 12. 2014 09:50
Re: Nevím, jak mám seriozně uchopit takovou informaci.
Nepodceňujte sílu Mustangu >:D . Díky za upozornění :-)