Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang GT/CS inspirovala 60. léta a slunná Kalifornie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 3. 2018 • 09:03
10
Zobrazit náhledy (10)
Ford Mustang GT California Special Ford Mustang GT California Special Ford Mustang GT California Special Ford Mustang GT California Special Ford Mustang GT California Special
Ford si pro modelový rok 2019 připravil nové speciální vydání modelu Mustang GT, které za označením California Special ukrývá atraktivní úpravy vzhledu i výbavy.

Ford Mustang i ve své nejnovější generaci těží z nostalgie a popularity své první generace ze šedesátých let. Velmi dobře to dokazuje vlna pozornosti, kterou k sobě strhl nový Mustang Bullitt. Retro je stále ještě v kurzu, i když již ne v tak silné podobě jako ještě před několika roky a dnes jsou v módě spíše jen decentní odkazy na minulost, na což sází Ford Mustang GT California Special.

Tuto novinku pro modelový rok 2019 inspiroval Ford Mustang GT/CS modelového roku 1968, který vycházel z prototypu Shelby Mustang GT z roku 1967 a v letech 2007 až 2017 se dočkal trojice stejnojmenných následovníků, v jejichž stopách jde i nejnovější Mustang GT/CS.

Ve své nejnovější podobě se Ford Mustang GT California Special od ostatních zástupců své modelové řady odlišuje matným černým provedením masky chladiče, splitterem Ford Performance Pack 1 pod přídí, specifickými pruhy na bocích, spoilerem na víku zavazadlového prostoru a logem California Special na zádi. Poslední úpravu exteriéru pak představují pětiparsková litá kola.

Interiér se pyšní černými sedadly s kontrastním červeným prošívání, které je i na palubní desce a výplních dveří. Příslušnost k provedení California Special zde pak potvrzují loga GT/SC na opěradlech sedadel.

Pod kapotou novinky pro modelový rok 2019 má být s ohledem na vzor vždy usazen atmosférický pětilitrový osmiválec, disponující výkonem kolem 338 kW (460 k) a točivým momentem 570 N.m, ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou. Součástí výbavy pak bude mimo jiné i systém automatických meziplynů.

Ford si kromě nového vydání edice California Special připravil pro Mustang modelového roku 2019 novinky i pro další verze a například pro vozy s přeplňovaným čtyřválcem EcoBoost bude k dispozici výfukový systém s aktivní klapkou, jehož zvukový projev bude možné ovládat prostřednictvím 12palcové obrazovky multimediálního systému, nebo skrze 4,2 palcový displej přístrojového štítu.

Nabídce výbavy na přání pak nebude chybět ani prémiový audiosystém B&O PLAY o výkonu 1000 wattů s dvanácti reproduktory, který se představil v modelu Mustang Bullitt. Poslední novinkou pro Mustang modelového roku 2019 je rozšíření nabídky laků karoserie o nové odstíny, černé, šedé, modré a zelené, které jsou inspirovány odstíny používanými automobilkou Ford pro Mustang na přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud