Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford představuje speciální technologii. Nevidomí si díky ní užijí jízdu v autě mnohem více

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 5. 2018 • 19:52
Kochání se okolím neodmyslitelně patří k výletům v autě. Díky novému nápadu automobilky Ford si více zážitků z vozu odnesou i lidé se zrakovým postižením.

Video se připravuje ...

Modrý ovál ukázal světu koncept technologie zvané Feel the View prostřednictvím emotivního videa s nevidomými cestujícími na palubě svého vozu. Ford chtěl lidem se zrakovým postižením poskytnout z okolní krajiny zážitek, kterého se dostává všem ostatním.

Technologie funguje na principu monochromatických snímků, jejichž obraz je následně reprodukován na bočním okénku pomocí speciálních LED diod. Nevidomý cestující se dotkne okna a pocítí jednotlivé odstíny šedé barvy pomocí vibrací v 255 různých intenzitách. Ford říká, že se tak člověk dotýká scenérie a představuje si ji ve vlastní mysli.

„Snažíme se zlepšit životy lidí. Toto byla skvělá příležitost, jak pomoci nevidomým cestujícím a poskytnout jim skvělý aspekt jízdy,“ říká Mac Alu Staffi, mluvčí americké automobilky. „Technologie je pokročilejší, ale koncept jednoduchý. A může proměnit běžné cesty na opravdu nezapomenutelné.“

Projekt Feel the View vznikl ve spolupráci s GTB Roma a společností Aedo, start-upem specializujícím se na zařízení pro zrakově postižené. Zatím jde o pouhý koncept, ale Ford by časem z tohoto zařízení rád udělal jeden z volitelných prvků výbav. Blíže se s novinkou můžete seznámit v přiloženém videu.

Témata