Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Ranger přijíždí v luxusní výbavě Platinum. Ochuzeni nezůstaneme ani my!

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 12. 2022 • 15:23
19
1
Zobrazit náhledy (19)
Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum Ford Ranger Platinum

Novinka láká na prémiový vzhled, luxusní výbavu a 3,0litrový vznětový motor V6 o výkonu 240 koní.

Nabídku modelu Ford Ranger na evropských trzích, včetně českého, rozšiřuje nová vrcholná výbava Platinum, která je primárně určena pro silniční provoz. Ranger tak dostává exkluzivní detaily a povrchové úpravy exteriéru i interiéru, zatímco pod jeho kapotou je výhradně 3,0litrový vznětový motor V6.

Začít přitom můžeme právě u něj, neboť se jedná o pohonnou jednotku, která je na severoamerickém trhu používána pro luxusní SUV i velký pick-up F-150. Motor nabízí nejvyšší výkon 176 kW a 600 Nm točivého momentu, který putuje na elektronicky řízený systém stálého pohonu všech kol přes desetistupňovou automatickou převodovku Ford. Ta je vybavena adaptivními algoritmy a speciálním uložením, které potlačuje hluk a vibrace.

Video se připravuje ...

Vznětový šestiválec by měl nabídnout kultivovaný, pohotový a jistý zátah v jakýchkoliv podmínkách, současně však zvládne i přívěs s maximální kapacitou 3,5 tuny. Výbava Platinum, stejně jako ostatní pick-upy řady Ranger, přitom nabízí užitečné zatížení přes jednu tunu.

Exteriér výbavového stupně Platinum se od zbytku nabídky odlišuje specifickou mřížkou chladiče, novými chromovanými detaily nebo 20“ koly z lehké slitiny s lesklými ebenovými detaily. Vůz je standardně vybaven LED Matrix světlomety, střešními nosiči nebo tlumeným otvíráním víka korby.

Interiér nabídne perforovanou kůží čalouněná sedadla s možností nastavení v 10 směrech, vyhříváním, odvětráváním a kontrastními švy. Palubní deska dostala dekory z javorového dřeva s otevřenými póry a samozřejmě nechybí ani ambientní osvětlení.

Kokpit je tvořen dvojicí 12palcových obrazovek: plně digitálním přístrojovým štítem před řidičem a na výšku orientovaným infotainmentem se systémem Ford SYNC 4A. Ranger Platinum ve standardu nabízí také audiosystém B&O s deseti reproduktory nebo bezdrátové nabíjení telefonu. Součástí výbavy je také konektivita FordPass Connect s podporou aktualizací Ford Power-Up.

V technologické výbavě pak nechybí ani aktivní parkovací asistent s asistentem vyparkování, systém hlídání mrtvých úhlů s upozorněním na projíždějící vozidla při couvání, pokrytím přívěsu a asistentem změny jízdního pruhu nebo soustava kamer s pokrytím 360 stupňů okolo vozu.

Ford Ranger ve výbavě Platinum je možné objednávat již nyní, výroba pro český trh však bude zahájena teprve v dubnu příštího roku. Dodávky prvních kusů se pak očekávají až v průběhu léta. Dodejme, že verze Platinum stojí na vrcholu dosud nejširší modelové řady Ranger.

Kromě variant Raptor 3.0 V6, Wildtrak, Limited, XLT a XL nové generace, které jsou již v prodeji, mohou nyní evropští zákazníci objednávat rovněž Ranger Raptor v naftovém provedení 2.0 Bi-Turbo s výkonem 205 k (151 kW), koncipovaném jako ekonomická verze k ostré benzínové variantě 3.0 EcoBoost V6.

Doporučujeme

Témata
1. 12. 2022 19:44
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste> http://www.fordauto.sk/