Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford svolává 140 000 Focusů kvůli stěračům

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 10. 4. 2012 • 22:06
23
Ford volá do značkových servisů přes 140 tisíc Focusů třetí generace. Na vině jsou stěrače, ten u spolujezdce nemusí fungovat.

Svolávací akce se týká vozů vyrobených mezi 1. srpnem 2010 a 18. říjnem 2011. Vada je v těsnění konektoru svazku vodičů, které směřují k motorku stěrače na straně spolujezdce. Toto těsnění mnohdy ve voze zcela chybí. Voda či jiné látky se tedy kumulují kolem kolem zmíněného konektoru. To má za následek vynechávající nebo zcela nefunkční stěrač.

Zkrat nehrozí, co ovšem může způsobit špinavé okno, byť na druhé straně od řidiče, si většina z vás dokáže představit. Ano, omezený výhled může mít v krajním případě za následek havárii.

Zákazníci, kterých se problém týká (je jich přesně 140.310), bude automobilka informovat. Nechají si tedy prohlédnout inkriminované místo u prodejců modrého oválu. Technici vyčistí a utěsní všechny konektory, které to budou potřebovat. Pokud je motorek stěračů nefunkční, bude navíc preventivně vyměněn. Celá prohlídka je pochopitelně zdarma a začne 21. května 2012.

Související články

A teď to nejdůležitější: evropští, potažmo čeští majitelé nových Focusů mohou zůstat klidní. Akce se totiž týká pouze vozů z americké produkce. Ty vznikají v továrně ve Wayne (stát Michigan) a prodávají se pouze v USA.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

auto.cz zásadně chybí korektor...
| 11. 4. 2012
:yes:
Nejakú prevenciu by už silne potreboval celý tím Auto.cz...
Stále ide od deviatich k piatim. Žiaľ...
Počet kusov
| 11. 4. 2012
Dobre sa predava sa v Zap.EU, Azii a USA, len vychodna EU sa nechyta, ale pri pohlade do akcneho cenika Golfu, sa ani nedivim ;-)
auto.cz zásadně chybí korektor...
| 11. 4. 2012
Tj. nebude se cekat, az zacne prset...
Avatar - Dinar
ta nemecka kvalita uz davno neni co bejvavalo
| 11. 4. 2012
Copak ti stojí na dvorku, mexík nebo portorikánec made in USA? >:D
Počet kusov
| 11. 4. 2012
ne nebylo

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku