Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors popřela, že by se Opel připravoval na konkurz

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 3. 2009 • 22:30
8
Problémová americká automobilka General Motors v neděli popřela víkendovou zprávu německého listu Die Welt, že její německá divize Opel se připravuje na konkurzní řízení.

List v neděli bez uvedení zdroje napsal, že GM zřejmě připravuje Opel na vyhlášení konkurzního řízení, protože najal tři právní firmy, které mají uznávané experty na konkurzní právo.

"Tento scénář není v současnosti na programu," řekl agentuře Reuters mluvčí GM Europe. Firma podle něj najala tyto firmy, aby zhodnotily možná restrukturalizační opatření.

Německý časopis Focus ve svém internetovém vydání s odvoláním na blíže neurčeného člena německého vládního kabinetu napsal, že Opel nikdy neplatil v Německu daně, protože vždy přesunul celý svůj zisk na mateřskou firmu do USA. "Nemůžeme nechat německé daňové poplatníky, aby zachránili firmu, která přesunuje svůj zisk do USA," řekl pak listu Bild am Sonntag Michael Fuchs z pravicové politické strany CDU. Mluvčí GM Europe zprávu nekomentoval, ale uvedl, že firma od roku 2002 investovala do rozšíření čtyř německých továren Opelu několik miliard dolarů.

V pátek se konala schůzka představitelů německé vlády a zástupců obou automobilek o případné státní pomoci automobilce, skončila však bez konkrétního výsledku. Vláda po Opelu požaduje hlavně předložení nového a propracovanějšího ozdravného plánu.

O možné pomoci Opelu, na něhož doléhají především problémy mateřské GM, se hovoří už od minulého roku. Zaměstnance i politiky děsí především představa propouštění. Opel jenom v Německu zaměstnává 25.000 lidí.

Související články

Témata
10. 3. 2009 16:22
Re: No hlavně ten Renaul
4 pozice neni za mesic, ale za posledni cca dva roky, tady mas leden [odkaz] Opel 6,9 z 7,7 % a Renault 6,5 z 7,1 % v EU.
9. 3. 2009 16:24
Re: No hlavně ten Renaul
hoď sem link ať vidíme ty 4 pozice co se propadl
9. 3. 2009 15:49
Re: No hlavně ten Renaul
Ma pravdu, Renault je na to nejhure z frantiku, je na to hure jak Peugeot(je na tom nejlepe z francku) nebo Citroen, Renault se propadl v EU prodejich o cca 4 pozice, v EU je na urovni toho krachujiciho Oplu. wolffe >:D >:D >:D sranda co, mrkni na prodeje Renaultu za posledni dva mesice v EU. Tragedie.
9. 3. 2009 15:44
Re: No hlavně ten Renaul
moc ho Wolffe neprovokuj, nebo ho naštveš a pak krachne i Fiat >:D
9. 3. 2009 12:56
Re: Opel a dalsi
Presne jak pises, Opel tahne dolu jen GM, samotnej Opel by na tom byl dobre, podobne jako Ford....VW melo vetsi trable a taky zije, vlady si nenechaj propustit takove mnozstvi zamestnancu, kvuli sezonnimu vykyvu trzeb, ke kteremu jeste ani nedochazi..Vzdyt jen media celou ,,krizi" tvori a prizivuji.
Články odjinud