Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors prodá značku Hummer. Neví se komu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 2. 6. 2009 • 04:03
16
14
Zobrazit náhledy (16)
Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3 Hummer H3
Jméno nového majitele ani kupní cena zatím nejsou známy. Dohoda by ale měla ve Spojených státech zachránit více než 3000 pracovních míst.

Skupina General Motors, která v pondělí vyhlásila bankrot, se dohodla na prodeji své legendární značky Hummer. Jméno nového majitele ani kupní cena zatím nejsou známy. Dohoda by ale měla ve Spojených státech zachránit více než 3000 pracovních míst. Prodej značky by měl být uzavřen do třetího čtvrtletí.

Automobilka se značku snažila prodat téměř rok, stále však nemohla najít zájemce. Značku teď prodává v rámci reorganizace, nad kterou dohlíží konkurzní soud.

Transakce předpokládá, že nový investor bude razantně financovat budoucí výrobní programy značky Hummer. Podle podmínek dohody by se ale Hummer měl po určitou přechodnou dobu i nadále vyrábět v závodech General Motors a využívat i dalších služeb automobilky.

General Motors loni ve Spojených státech prodal 27.485 vozů značky Hummer, což byl proti předchozímu roku propad o 51 procent.

Zdroje agentury Reuters začátkem dubna uvedly, že o značku Hummer se ucházejí tři zájemci. Ani jeden z nich přitom neměl být z odvětví výroby automobilů. Jeden zájemce byl podle Reuters ze Spojených států, další dva ze zahraničí. Byli mezi nimi údajně i bohatí jednotlivci.

Kritici často poukazovali na to, že neohrabaně vyhlížející Hummer je jen výstřelkem, který se automobilce prodražuje. S růstem cen ropy a pohonných hmot se totiž Američané začali zaměřovat na úspornější vozy a prodej těchto vozidel začal rychle klesat.

Prodej Hummeru se ale očekával. Šéf General Motors Fritz Henderson už v dubnu řekl, že automobilka očekává konečné návrhy od tří zájemců zhruba do měsíce.

"Jsem si jist, že značce Hummer se bude s novými vlastníky dařit v celém světě. Pokud jde o General Motors, prodej značky Hummer dál urychlí přeměnu GM ve štíhlejší automobilku s jasným zaměřením a větší konkurenční schopností," řekl šéf GM North America Troy Clarke.

General Motors se snaží prodat i značky Saab a Saturn, výrobu značky Pontiac postupně utlumí a zaměří se na značky Chevrolet, Cadillac, Buick a GMC.

Témata
Avatar - kolmar
3. 6. 2009 18:49
Re: Legenda - video
Hmm tak "kapinek" ina kategoria, no hračka je to veru slušna, ale toto ma aj tak lepšiu brodivosť:

[odkaz]

:-! a aj zvuk :yes:

a v stupani ho natre aj "modne auticko"

[odkaz]

to len aby sme sa vratili ku kolesam ;-)

PS: tiez som momentalne v KE :-!
Avatar - Drag-On
3. 6. 2009 09:10
Re: Legenda - video
Chceš vidieť skutočnú priechodnosť terénom?

[odkaz]

samozrejme toto je trochu iná kategória.
Avatar - Falco
3. 6. 2009 06:09
Re: made in China
Tak, jediný pracující Evropan to rozsekl 8-s Za vše může hloupý US Manager, samozřejmě zevlující ve vysoké prosklené budově.
3. 6. 2009 02:10
Zoufalý skřeky

Mě mrzí jedna véc... Když si demet s tuningovym snem za 20 litrů dělá legraci z vážný věci, jako jsou potíže GM.
Avatar - ryman
3. 6. 2009 01:03
Re: smutný osud legendy
nevím co je na hummerovi legendárního nebo krásného.. podle mého soudu to jsou komerční obludy.. HMMWV ano :yes: ten je armádním dříčem a legendou každým coulem, zato ostatní splácaniny s tímhle názvem opravdu ne :no: :no: (ještě navíc spojené se jménem toho tupce gubernátora californie) :no: