Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM dosáhla rekordního zisku, přispěly k němu i evropské aktivity

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 7. 2016 • 11:57
14
Největší americká automobilka General Motors (GM) ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů (70,4 miliardy Kč), a to zejména díky dobrým výsledkům ve Spojených státech.

Poprvé za pět let vykázaly zisk rovněž její evropské aktivity. Automobilka dnes také zlepšila odhad celoročního zisku.

GM v Evropě na provozní úrovni vydělala 137 milionů dolarů. Evropské aktivity, které zahrnují německou značku Opel a britskou značku Vauxhall, tak vykázaly první zisk od druhého čtvrtletí 2011, napsala agentura DPA. Automobilka nicméně varovala, že evropské vyhlídky pro zbytek roku jsou nejisté, a to mimo jiné kvůli rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii.

Finanční ředitel GM Chuck Stevens uvedl, že automobilka by v Evropě mohla přikročit ke snižování nákladů, aby tak kompenzovala negativní důsledky takzvaného brexitu. Ten by podle Stevense mohl GM ve druhém pololetí stát až 400 milionů dolarů.

V přepočtu na akcii automobilka GM ve druhém čtvrtletí vydělala 1,81 USD oproti 0,67 USD ve stejném období před rokem. Na tvorbu zisku měl ve druhém čtvrtletí velký podíl trh v Severní Americe, kde vzniklo více než 90 procent celkového zisku před zdaněním.

Společnost nyní předpokládá, že očištěný zisk před zdaněním a úroky za celý letošní rok dosáhne 5,5 USD až šest dolarů na akcii. Dosavadní odhady počítaly s rozmezím 5,25 USD až 5,75 USD na akcii.

Firma také oznámila, že v USA svolává do servisů téměř 290.000 starších aut Chevrolet Impala. Airbagy u těchto vozů se totiž v případě nehody nemusejí rozvinout.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - del42sa
23. 7. 2016 15:55
Re: Saab
nebýt VW tak žádný Seat už neexistuje. Naopak pod vedením GM šel Saab postupně do kytek...
23. 7. 2016 08:54
Re: Saab
Proč asi ? Protože to "nikdo nekupoval" ! Co třeba se podívat na prodejní grafy takového SEATu, jak to s ním vypadá pod vedením VW ? Zázraky na požádání, ani za peníze, se získat nedají, ne každého nemocného lékař uzdraví..
Avatar - del42sa
23. 7. 2016 08:31
Re: Saab
nikdo to nekupoval ? se podívej na graf z historie [odkaz] je tam moc pěkně vidět, jak skoro 10 let po odkoupení general motors šly prodeje dolů nebo stagnovaly.... proč asi ? 8-s

btw na podobný prodejích byla kdysi škoda, ale po odkoupení VW se dostala uplně jinam než SAAB.
23. 7. 2016 07:24
Re: Saab
..a o tom to je:-)
23. 7. 2016 02:20
Re: Saab
Dejte už pokoj s tou mrtvolou. Skoro nikdo to nekupoval a proto skončili tak jak skončili. Kdyby GM Saaba nekoupil a neplatil za něj dluhy, zkrachoval by daleko dřív.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku