Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM možná vytvoří zisk již letos, odhaduje nový finanční ředitel

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 3. 2010 • 06:29
14
Nový finanční ředitel koncernu General Motors Chris Liddell předpovídá automobilce reálnou šanci vytvořit celoroční zisk již na letošní rok. Bývalý finanční ředitel softwarového Microsoftu se dnes prvně setkal s novináři v Detroitu.

General Motors podle manažera vydělává v Brazílii a Číně, v Severní Americe má příjmy vyrovnané s výdaji a potíže má v Evropě. "Proti tomu, kde jsme byli před dvěma lety, je to výrazný pokrok," uvedl Liddell v tiskovém centru v sídle automobilky.

Celoroční zisk by tak GM vytvořila poprvé od roku 2004, kdy vydělala 2,7 miliardy dolarů (zhruba 49,8 miliardy Kč). Od té doby se jí ale nahromadila ztráta přes 88 miliard dolarů. Skupina musela kvůli tomu projít bankrotovou ochranou před věřiteli, z níž vyšla loni v červenci.

Liddell připustil možnost, že by GM ve druhé polovině roku mohla spustit prodej akcií veřejnosti. Bližší časový plán ale neuvedl, protože bude záležet na prodeji aut, schopnosti koncernu vytvářet zisk a na oživování ekonomiky. Podmínkou emise také je, aby finanční trh byl tou dobou takovým krokům vstřícný, napsala agentura AP.

Související články

Témata
Avatar - theolli
18. 3. 2010 17:49
Re: Názorná ukázka za co vše se tu pisálci vydávají,GTI mi n
na nějakým
jeho blogu to je.
Avatar - theolli
18. 3. 2010 12:33
Re: Názorná ukázka za co vše se tu pisálci vydávají,GTI mi n
ale jo,ja ho i respektuji někdy má dokonce pravdu,ale to mě už nadzvedlo ze židle o sobě na blogu napsat že ti je 17 a pak vykřikovat o tom jak vyprovodil komunisty. A když mu to napíšeš na rovinu tak kolem sebe kope a vykřikuje o křečích a k věci se nevyjádří,to uplně pominul čímž mi dal za pravdu!
18. 3. 2010 12:20
Re: Názorná ukázka za co vše se tu pisálci vydávají,GTI mi n
hmm, nechápu jak jsi se od zisku GM dostal ke GTI-mu, ale ok

jestli se ti nelíbí co píše a nemáš chuť/náladu mu to vymlouvat, tak na něj prostě nereaguj.

normálně diskutující si udělají názor, o to se bát nemusíš ;-)

ale musíš uznat, že je mistrem slov (nebavím se teď o obsahu). Jeho slohy se krásně čtou a k tomu máš jistotu, že se v nich dříve nebo později objeví jedno ze tří slov Polo/Golf/Passat >:-[]
Avatar - DRBNUTY
18. 3. 2010 11:42
Re: Názorná ukázka za co vše se tu pisálci vydávají,GTI mi n
No ak ma GTI naozaj věk na to být dědou, je to dovod aby som sa nad sebou zamyslel a ospravedlnil sa mu za vsetky negativne komenty, pretoze naozaj nie je pekne, vysmievat sa cloveku so stareckou demenciou. :-(
Avatar - T613
18. 3. 2010 07:47
Re: Názorná ukázka za co vše se tu pisálci vydávají,GTI mi n
Onen brouk Pytlík, kterým vskutku je, už má věk na to být dědou. Ale zároveň má věk na to, aby sám sobě udělal "vnoučata". Theolli, GTIho vskutku nemám rád, ale ty jsi takový inteligent, že to snad nemá obdoby ... na tebe nemá ani porouchaný výtah s Cosworthem dohromady.
Články odjinud