Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GMC Denali XT Concept: čtyřdveřový pickup s hybridním pohonem na etanol

4. 2. 2008 • 21:43
14
3
Zobrazit náhledy (14)
GMC GMC GMC GMC GMC GMC GMC GMC GMC
Pár dní před zahájením autosalonu v Chicagu unikly značce GMC fotografie její hlavní novinky. Čtyřdveřový pickup, který je inspirován především australskými Holdeny, má ekologické a sportovní ambice.

GMC Denali XT je konceptem takzvaného „ute“ – tedy kombinace pickupu a osobního auta se sportovními geny. Zajímavá je ale především konstrukce tohoto auta. Jedná se zřejmé o první pickup na světě se samonosnou karoserií, který využívá platformu GM Zeta.

O technické příbuznosti s osobními auty svědčí i malá světlá výška, kterou lze ale kompenzovat díky výškově nastavitelnému podvozku. Všechna kola jsou zavěšena nezávisle a nastavení odpovídá použití převážně na zpevněných cestách a zohledňuje sportovní jízdu. Pneumatiky jsou obuty na ráfcích o průměru 23 palců.

Dalším zajímavým bodem je hybridní pohonné ústrojí. Motor small-block 4,9 V8, který dosahuje maximálního výkonu 240 kW, má přímé vstřikování paliva a je přizpůsoben provozu na směs etanolu a benzinu E85. Elektromotor je napájen z baterií uložených za zadními sedadly a je schopný se v nízkých rychlostech starat o pohon sám.

Podle tvrzení GM by toto řešení společně s aerodynamicky optimalizovaným designem mělo přinést úsporu až 50 % paliva proti benzinovým pickupům srovnatelné velikosti prodávaných v současné době.

Témata
Avatar - skejpa
4. 2. 2008 16:57
Re: Upresneni
at je to jak je to - tohle je auto pro chlapy a me se libi :-) neuvidis nic dopredu ani dozadu, je to obrovsky jako ho*ado ale proste se mi to libi...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud