Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Google míří do elektronických systémů značek Hyundai a Kia

Michal Fokt Michal Fokt 3. 1. 2013 • 08:24
50
Váš (ne)oblíbený vyhledávač a satelitní mapy se objeví už letos i automobilech značek Hyundai a Kia jako součást palubního infotainmentového systému.

Automobilový koncern Hyundai, zastřešující stejnojmennou značku společně s výrobcem Kia v poslední době zintenzivňuje své aktivity v oblasti palubních systémů. Do tří let tu máme finální verzi Connectivity Conceptu, jenž by se mohl stát jedním z nejkomplexnějších propojení mezi mobilním telefonem, respektive řidičem a automobilem, teď tu ovšem máme další specialitu, která bude k mání mnohem dříve.

Hyundai a Kia se rozhodly vybavit své systémy Blue Link (Hyundai) a UVO (Kia) prostřednictvím rozhraní Application Program Interfaces (API) o aplikace firmy Google. Některá korejská auta tak začnou už od poloviny letošního roku ukazovat trasu prostřednictvím uživatelsky příjemnějších satelitních snímků z Google Maps a satelitní navigace budou také využívat webové vyhledávání Google například při zjišťování bodů zájmu a to včetně vyhledávání pomocí hlasu.

Prvním vozem, jenž tento systém použije, bude Kia Sorento modelového roku 2014, která se začne prodávat někdy v polovině letošního roku. To ovšem prozatím platí pouze pro americký trh, kde je infotainmentový systém pro automobily na pokročilejší úrovni, než v Evropě. Hyundai zatím premiéru Google aplikací ve svých vozech neupřesnil, víme ovšem, že se Kia UVO poprvé komplexně představí 10. ledna na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas.

Související články

Témata
Avatar - tune.lar
4. 4. 2013 12:32
Re: Jsem znechucen odporným novým designem tohoto webu
výborně, děkujeme že jste nám to oznámil :-) tak doufám, že vám Vaše slovo vydrží a už se tu neoběvíte.
Avatar - tune.lar
4. 4. 2013 12:31
Re: Největší k největším!
dovoluji si Vás OPRAVIT, Apple dělá především software, uvnitř je to samsung :-)
Avatar - JDM
4. 1. 2013 16:46
Re: McKvákovo moudro
>:D jo pro člověka kterej o tom ví prd je možná iphone daleko , bohužel iPhone je telefon pro děcka je jen o tom tahat z tebe peníze za každou kravinu co si tam stáhneš , Google s androidem jsou budoucnost a dřív nebo později apple těžce rozdrtí ;-) dřív jsem taky tvrdil že apple je lepší ale SIII nebo NOTE jejich xalaxy tab to jsou přístroje na nejvyšší technologický špičce a pochybuju že apple udrží krok se samsungem kterej chrlí jeden model za druhý , androidový televize atd už dneska si koupíš samsung televizi ( patří taky ke špičce možná jsou top) a se svým samsung telefonem jsi neustále propojenej prostě už teď apple je za samsungem a to že se teď začnou instalovat do aut systémy google je další krok ke zničení applu :-!
4. 1. 2013 10:43
Re: Největší k největším!
Značná část té "technologie" je tam od toho, aby provoz těhle služeb byl levnější. A ohromné množství intelektuálního vlastnictví Googlu je o sběru a analýze dat za účelem lepšího cílení reklamy. Když pominu nákupy patentů k ochraně Androidu, tak akvizice "reklamní technologie" byly asi jejich největší investice.
4. 1. 2013 07:32
Re: McKvákovo moudro
Panacek pritvrdil ve vyrazivu :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku