Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Harley-Davidson se chce zalíbit v Číně. Pro tamní trh připravuje malou levnou motorku

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 21. 6. 2019 • 21:46
4

Už jsme si zvykli, že Čína v posledních letech formuje automobilový trh. Jenže to samé, zdá se, platí i pro motocykly.

Dnes už není nic výjimečného, že se automobilky ze všech koutů světa snaží udělat dojem na čínské zákazníky a přizpůsobují jim své produkty. Stejný postup se teď ale týká i výrobců motocyklů. A nemáme na mysli jen nějaké středně velké podniky, ale i věhlasná jména jako Harley-Davidson.

Kultovní americká společnost totiž tuto středu oznámila, že chce rozšířit své portfolio zákazníků a stát se globálnějším brandem. Právě proto chce vytvořit „malou a cenově dostupnou“ motorku speciálně pro čínské zákazníky.

Nový produkt se oproti současné filosofii značky bude lišit v několika ohledech. Prvně půjde o motocykl s objemem motoru 338 ccm, tedy nejmenším pohonem vůbec. Navíc stroj vznikne ve spolupráci s tamní společností Qianjiang Motorcycle Company Limited.

Američané však přesvědčují zákazníky, že půjde o mašinu, na kterou jsme od Harley-Davidson zvyklí. Firma se zavázala, že bude dodržovat své přísné standardy kvality a zkušební procesy, jako je tomu jinde ve světě.

Další podrobnosti o novince zůstávají zatím tajemstvím. Víme ještě to, že motocykl se má na čínských cestách objevit nejpozději na konci roku 2020. Krátce poté dorazí také na další asijské trhy.

„Harley-Davidson byla vždy inspirující značka. Náš plán More Roads je o tom, abychom naši značku přinesli více lidem, na více míst, vícero způsoby,“ vysvětluje kroky Matt Levatich, generální ředitel Harley-Davidson. Americká značka se snaží rozšířit pole působnosti různými způsoby. Vyjma nových trhů chce oslovit nové zákazníky také nabídkou elektrických motorek.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku