Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Heineken představil úžasné autonomní vozítko. Majiteli doveze vychlazené pivo

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 7. 2021 • 00:28
7
Zobrazit náhledy (7)
Heineken B.O.T. Heineken B.O.T.

O autonomní jízdě se v posledních letech mluví často. A to nejen v souvislosti s klasickými osobní automobily, ale také s různými "užitkovými" vozítky, určených například k rozvozu poštovních zásilek, balíků nebo třeba pizzy.

Se zajímavým nápadem přišel také pivovar Heineken, který představuje autonomní mobilní chladničku, která umí neustále následovat svého majitele. Díky tomu tak můžete mít studené pivo, nebo jiný nápoj, neustále po ruce. Stroj se jmenuje Heineken Beer Outdoor Transporter (B.O.T.).

Zvláštní robotické vozítko má dvě velká kola, čtyři menší a jeho pohyb ovlivňuje přítomnost několika senzorů. Do chladicího boxu se vejde 12 plechovek a také led.

Heineken bohužel neprozradil mnoho detailů, tvrdí jen, že vozítko může prostě jen následovat svého majitele, ale protože reaguje na hlas, může dorazit také na zavolání. Poradit by si mělo s různými povrchy, i těmi horšími, a díky přítomnosti senzorů se umí vyhýbat překážkám. Zabudovaný reproduktor zase zajišťuje, že robůtek dokáže také odpovídat.

Heineken B.O.T. zatím zřejmě není určen k prodeji, pivovar v tuto chvíli nabídl jen 20 exemplářů jako ceny v soutěži pro zákazníky ve Spojených státech amerických. Ale kdo ví, třeba si chytrou ledničku budeme moci brzy i koupit.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud