Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda oznámila pokles zisku o 90 % a znovu snížila výhled

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 30. 1. 2009 • 23:45
28
Druhá největší japonská automobilka Honda oznámila výsledky za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku. Na jejich základě znovu snížila výhled hospodaření na letošní fiskální rok.

Japonská automobilka Honda Motor dnes oznámila, že ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku (říjen – prosinec 2008) vytvořila čistý zisk ve výši 20,2 miliard jenů (222 milionů dolarů), což je proti stejnému období roku 2007 pokles o 89,9 %. Tržby dosáhly 2,5 bilionu jenů (27,8 miliard dolarů), což znamenalo meziroční pokles o 16,8 %. Provozní zisk klesl meziročně o 62,9 % na 102,4 miliardy jenů (1,125 miliardy dolarů).

Honda prodala ve sledovaném období 940 tisíc vozů, což je meziročně méně o 5,1 %. Domácí prodeje klesly o 6,9 % na 135 tisíc vozů, zahraniční prodeje klesly o 4,8 % na 805 tisíc vozů.

Ve světle aktuálních výsledků Honda přistoupila k opětovnému snížení výhledu na celý fiskální rok, který končí v březnu 2009. Honda nyní očekává, že za celý rok dosáhne tržeb ve výši 10,1 bilionu jenů, což je proti fiskálnímu roku 2008 pokles o 15,9 %. Čistý zisk by měl klesnout o 86,7 % na 80 miliard jenů. Motocyklů by se mělo v letošním fiskálním roce prodat o 855 tisíc kusů více, tedy 10,175 milionu jednotek. Prodeje automobilů by se měly zastavit na hodnotě 3,525 milionu vozů, což je meziroční pokles o 400 tisíc vozů (zhruba 10,2 %).

Honda ještě v prosinci očekávala, že čistý zisk dosáhne 185 miliard jenů při tržbách 10,4 bilionu jenů.

Související články

Témata
2. 2. 2009 09:06
Re: hups a je to tady
Ty seš opravdu chudinka! Nesliboval jsi tady už mnohokrát, že sem nepolezeš? Tak jdi už konečně k čertu. Ta tvoje VWfobie je už skutečně nemoc, podle téhle tvé hysterické reakce se obávam, že Fiat je na tom dost špatně a tvoje závist, hysterie a komplex méněcenosti tě vedou až k takovýmhle výlevům....potěš pánbůh. O kuz níž si člověk přečte zajímavé a hlavně rozumné názory a do toho zase tyhle tvoje bláboly.
2. 2. 2009 09:01
Re: Designove experimenty se zkratka nevyplaci
Ty jsi bohužel zcela mimo mísu.....ty prodeje klesly všem a s designem to absolutně nemá nic společného. Design je zrovna v současné době to poslední, co by hrálo roli při prodeji a co by mělo vliv na ekonomickou situaci. Někdo propadá o 5%, někdo o 15 a někdo o třicet. Někdo nemá už ani provozní prachy a někdo je má, ale musí šetřit s ohledem na pokles na trhu. Synergie dopadu finanční krize je jasná - úvěr je drahý a banky si dávají pozor komu a na co půjčí, protože špatných úvěrů maji tolik, že nevědí co s nimi - a to je podstata současné situace v automobilovém (a nejen tam) průmyslu.

Recese se vždycky dotkne oborů, kde zákazník může počkat nebo oželet výrobek. A auto je na prvním místě. Jíst se musí, topit a svítit se musí, prát, žehlit se bude pořád. Spotřeba léků se příliš nezmění. Oblečení a boty si lidé budou kupovat stejně - ale auta, televize, dovolené (už loni v létě byl v Krkonoších a na Šumavě znatelný pokles zájmu o ubytování...) si lidé odepřou.

P.S. Auto typu Rumunster neznám, kdo to vyrábí a kde se to prodává?
2. 2. 2009 08:47
Re: je to zlé
Tak tohle je text, kterej stojí za přečtení....díky a přeji hezkej den :yes: :-)
1. 2. 2009 09:29
Re: je to zlé
Přesně :yes: A tehle přístup ze strany silnějšího vůči slabším (= závislým) má v autoprůmyslu a za současných obav celou řadu možných nepěkných vazalských variací. Bohužel nemají nic společného s tím, jak kvalitní, tradiční a vůbec dobrá je značka, která se do takové závislosti vynuceně dostane.
Avatar - Ada je zase tady
1. 2. 2009 00:31
Designove experimenty se zkratka nevyplaci
Designove experimenty se nevyplaci. Lide, kteri jsou schopni a ochotni utratit sve penize za nove auto, chteji totiz priblizovadlo nejenom technicky vyspele, spolehlive, krasne a take "user friendly". Bohuzel treba prave posledni Honda CR-V je narozdil od modelu 2006 jednoznacne oskliva - podivna predni maska a zrudne kontrast kapkoviteho zadniho bocniho okenka a hranate budky se mozna libi uhrovitym mladencum, ale to nejsou ti, kteri takove auto kupuji. Takze - obavam se, take tahle nepodarena designova kreatura se podepsala na obchodnich vysledcich Hondy podobne negativne, jako nepodareny design cumaku Fabie II a bocni profil Rumunstera.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud