Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda Pilot třetí generace: Takhle bude vypadat

Jan Mička Jan Mička 2. 2. 2015 • 01:23
2
2
Honda představí na autosalonu v Chicagu zcela novou generaci rodinného modelu Pilot. Osmimístný interiér zůstane, ovšem design bude revoluční.

Amerika je úžasná země, ve které je všechno větší – jídlo, lidé, domy a samozřejmě automobily. Jedním z příkladů je Honda Pilot, která pojme až osm cestujících, má šestiválcový motor o objemu 3,5 litru (184 kW), pětistupňovou automatickou převodovku, a nikoho netrápí, že si v průměru řekne o více než 11 l/100 km.

Na blížícím se autosalonu v Chicagu bude odhalena již třetí generace Pilotu. Model jako takový se prodává od roku 2002, v roce 2008 přišla jeho stávající generace, která o tři roky později prodělala mírný facelift. Přísně krychlovitá karoserie nám zepředu připomíná Ladu 2107, jak ale ukazuje skica zcela nového vydání velkého SUV, nastane revoluce.

Jak vidno, nezůstane kámen na kameni. Jednoduché boční linie nahradí moderní křivky, v úrovni klid dveří přibude ostrá hrana, a podíl prosklené plochy se pocitově zmenší. Vůz by už neměl vypadat jako rodinní tank, ale trochu nám připomíná předchozí Kiu Sorento.

Honda Pilot je ryze americká, proto s nabídkou na českém trhu nepočítejme. Stejně jako v případě předchůdce se o vývoj postará Honda R&D Americas a výroba bude probíhat v Alabamě. Prodej odstartuje příští rok.

Související články

Témata
Avatar - Stewee
3. 2. 2015 13:23
Re: mimo EU
zial, je to dopytom trhu. Europsky trh je menej narocnejsi, v mnohom si vystaci s malymi autickami, co v USA je pravy opak. Aky kraj taky mrav a tomu sa automobilky prisposobuju. Aj mna mrzi, ze Honda nad Europou zlomila palicu... snad sa jej slava ozivi v F1, drzim je palce.
Avatar - Lucaslegend
2. 2. 2015 18:39
mimo EU
co z toho ked sa to zase nedostane do EU! vsak honda tu za chvilu bude predavat iba kosacky a crossover... ;-\
Články odjinud