Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hromadná nehoda po startu WTCR. Z vítězství se radoval jezdec, který odstartoval nejhůře

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 6. 2018
3
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, říká si po posledním závodním víkendu WTCR jezdec Yvan Muller. Do závodu odstartoval katastrofálně, paradoxně se tak ale vyhnul hromadné kolizi a zvítězil.

Pamatujete na slavné hromadné bouračky při závodění v Macau? Že závodní vozy patří na okruhy a ne do uliček měst ukazuje další incident, tentokrát ze šampionátu WTCR, který o víkendu zavítal na okruh Vila Real v Portugalsku.

Krátce po startu totiž došlo k hromadné havárii. Vše odstartoval ťukanec mezi jezdci na čele, kteří se následně odrazili od bariéry a jejich vozy zůstaly stát napříč závodní tratí. Většina závodníků za nimi nestačila na dramatickou situaci reagovat, takže se seznam „obětí“ během několika vteřin rozrostl na takřka celé startovní pole.

Závod byl pochopitelně zastaven červenými vlajkami a zbylé vozy se na trať opět vydaly až po dlouhých dvou hodinách. Právě tak dlouho totiž trvala oprava poškozených bezpečnostních bariér.

Velké štěstí měl Yvan Muller. Ten se do závodu kvalifikoval šestý, ale neodstartoval vůbec dobře. Paradoxně v jeho prospěch, šlamastice se vyhnul a nakonec se radoval z vítězství. „Byl to můj nejhorší start v kariéře, což nakonec bylo mé velké štěstí. Nestal jsem se součástí hromadné nehody,“ popsal dojmy bezprostředně po zisku triumfu.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Kolman vidí jednu nehodu
webpaja
| 26. 6. 2018
Stať o tom, že závodní auta na městské trati nepatří je bohužel...kolmanovská :-!
Kolman vidí jednu nehodu
peterle
| 25. 6. 2018
a už vyháňa preteky z mestských okruhov. Radikalizmus mládí >:D
Avatar - holden2
a zase
holden2
| 25. 6. 2018
dva * v golfech >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku