Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

HSV Maloo R8: Sportovní pick-up po australsku (R8 není jen Audi)

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 12. 10. 2007
12
9
Zobrazit náhledy (12)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Slovo „Maloo“ znamená v jazyce australských domorodců blesk. A právě toto označení vozu od sportovní značky australské automobilky Holden není náhodné.

Motor s výkonem 307 kW, závodní brzdy a odpovídající dravý vzhled typizují HSV Maloo R8, dravce, kterého na evropských silnicích nespatříme. HSV jej oficiálně představila světu na australském mezinárodním autosalonu 10. října.

Pěkný dárek k narozeninám

Oslavit dvacetiny takovým dárkem jako je Maloo R8 je jistě snem nejednoho teenagera žijícího u protinožců. Jenže tento dárek si ke svým kulatým narozeninám (ano – dvacátým) nadělila samotná značka HSV (Holden Special Vehicles). A pod kapotou bije pořádně velké srdce. Osmiválcový šestilitr z Chevroletu dosahuje výkonu 307 kW. Aby se takovou porci síly podařilo zastavit, rozhodli se v HSV použít závodní sady brzd AP Racing. Kola budou dosahovat průměru 20“. Australané, kteří holdují rychlým pick-upům tedy mají k dispozici novou volbu.

Designově se HSV Maloo R8 řadí do kategorie „silničních pick-upů“, v Austrálii označovaných jako UTE – tedy utility vehicles alias „užitkové“ vozy. Tedy opravdu v uvozovkách užitkové. Ačkoliv na propagačních snímcích automobilky jsou zachyceny kutilské a snad i zahrádkářské potřeby naložené ve velkém kufru, sportovní charakteristika vozu spíše posouvá Maloo R8 mezi dvoumístná kupé s obřím kufrem.

Na australském trhu si to Maloo R8 rozdá s Fordem Cobra UTE http://news.auto.cz/nove-modely/ford-falcon-gt-cobra-australske-ragby.html, který bude mít pod kapotou podobnou porci výkonu jako jeho australský kolega – konkrétně 302 kW a maximální točivý moment dosáhne 540 Nm.

Pokud vás zajímá, kolik budou muset budoucí zákazníci za sportovní pick-up zaplatit, pak vězte, že to nebude méně než 59.990 australských dolarů (tedy přibližně 1.032.000,- Kč).

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Nevim proc....
tudydudy
| 12. 10. 2007
...ale ze zadu mi to pripomina utatyho favorita s jinymi svetly :no:
Avatar - Dragon.001
Máte to tam blbě
Dragon.001
| 12. 10. 2007
Za ty prachy co tam jsou napsaný se nikde na světě takhle nádherný a výkonný auta neprodávaj!

A jestli jo?! Tak proč bydlím !@%^$&^%(I& v ČR????? Tady za ty prachy prachy pomalu nekoupím ani Octávku 1,9TDI 8-s

PS: Kolik stojí (zhruba) dovoz auta z Austrálie? >:D :yes:
Nádhera
Tomiss
| 12. 10. 2007
Ty australský káry mají něco do sebe... :yes:
Ty voe to je dobry!
Tomiss
| 12. 10. 2007
:-)To musí být paráda-bušíš do toho v buši... >:D
Ty voe to je dobry!
Jay
| 12. 10. 2007
To si piš, vypadá parádně! :yes: Akorát to tam v tý Austráliii asi moc nerozjede. Řekl bych, že speed limit tam bude posobný jako v USA, ne?