Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hypersportem to nekončí. Pininfarina chystá pro příští roky čtveřici nových elektromobilů

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 7. 2018 • 11:36
6
Zobrazit náhledy (6)
Pininfarina PF0
Před časem jsme psali o elektrickém hypersportu Pininfarina PF0, který už hrstka lidí měla možnost vidět. Značka však chystá další projekty, všechny pojí právě elektrický pohon.

Z předchozích dnů si jistě vybavíte zmínku o hypersportu Pininfarina PF0, což je elektrický konkurent Bugatti Chiron. Byť auto viděla jen hrstka lidí, už teď je jasné, že tahle limitka určitě nebude patřit mezi cenově dostupné. Italská značka však chystá i další elektromobily, tentokrát už cenově přijatelnější.

Zástupci značky to sdělili novinářům během newyorské akce, kde se o budoucích plánech více rozpovídali. V letech 2020 až 2025 máme očekávat čtveřici nových elektromobilů, přičemž ne u všech se cenovka bude šroubovat na miliony dolarů.

Z rozhovorů se dozvídáme, že nadcházejícím modelem bude „lifestyle crossover“, jehož cílem je přilákání nových zákazníků, kteří by jinak nakupovali u Lucid Air či Faraday Future. Obě značky se zatím jeví jako životaschopnější, avšak mají minimum zkušeností se sériovou produkcí aut. I Italové patří mezi nováčky, ale mohou těžit z desetiletí zkušeností, které sbírali při nejrůznějších spolupracích s těmi největšími světovými automobilkami.

Elektrický hypersport PF0 se nám zatím ukázal jen coby tmavá silueta. Značka uvádí, že sportovní automobil, stejně jako všechny její ostatní produkty, dostane zvláštní design spojených světlometů, což bude jakési poznávací znamení vozů Pininfarina. Společnost se do stavby vlastních aut pustila na popud toho, že řada jejích radikálních konceptů vůbec nespatřila světlo světa.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud