Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai prodalo Evropanům už 5 milionů aut

David Bureš David Bureš 30. 5. 2011
61
6
Zobrazit náhledy (61)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai
Prvním Hyundaiem dovezeným do Evropy byl model Pony v roce 1977.

Jihokorejská automobilka Hyundai oznámila, že od vstupu na evropské trhy prodala 5.000.000 aut. Historickým milníkem se stal model i30, kterého se v Evropě od roku 2007 prodalo už 320.000 exemplářů. Prvním Hyundaiem dovezeným do Evropy vůbec byl v roce 1977 model Pony.

Miliontý automobil jihokorejský výrobce v Evropě prodal v roce 1996, dvoumiliontý vůz přišel v roce 2001. Díky nárůstu evropských oficiálních prodejců se zrychloval i prodej aut. Čtyř milionté Hyundai se v Evropě prodalo před třemi lety.

Právě poslední tři roky jsou pro Hyundai v Evropě mimořádně úspěšné. Až letos v březnu skončil 27měsíční trend, kdy počet aut prodaných na evropských trzích každý měsíc rostl.

Svůj úspěch automobilka přičítá hlavně modelu nižší střední třídy i30, vyráběnému v Nošovicích. Ten se v roce 2007 stal prvním Hyundaiem vyvinutým podle potřeb evropských zákazníků, byl také prvním vozem s novým modelovým pojmenováním kombinujícím písmeno i a číslice.

Továrna v Nošovicích, otevřená v roce 2008, se stala prvním výrobním závodem automobilky na starém kontinentě. Evropské centrum výzkumu, vývoje a designu Hyundai funguje od roku 2004 v německém Rüsselsheimu.

Po i30 následovaly další vozy s evropským designem, například malé MPV ix20 a SUV ix35. I díky nim loni Hyundai dosáhlo rekordního 2,6% tržního podílu v Evropě. V Česku se podle údajů automobilky za rok 2010 prodalo 10.191 vozů Hyundai, 10.088 osobních a 103 lehkých užitkových.

Vedení evropského zastoupení automobilky Hyundai očekává, že prodeje aut poroste i v budoucnu. Podle plánů má letos tržní podíl značky v Evropě vzrůst na 3 %.

Roční výroba automobilového závodu v Nošovicích má během letošního roku vzrůst na 300.000 aut. Vývojové centrum v Rüsselsheimu v současné době pracuje na nových, účinnějších dieselových motorech.

Během letošního uvede Hyundai na trh tři nové modely. V červnu se v Česku začne prodávat kombi střední třídy i40, které bude na konci roku následovat provedení sedan.

V létě bude na vybraných trzích zahájen prodej kompaktního sedanu Elantra.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

obrácená otázka
| 30. 5. 2011
je zajímavější. Kolik se prodalo evropských aut v korei? Jestliže někdo označuje evropské trhy jako nacionalistické, tím korejským bude šokován. Statistiky za rok 2010:
Hyundai+kia+samsung+daewo drží přes 90% trhu. Zbytek paběrkuje převážně evropská a japonská prémie, která zatím nemá v korei konkurenci.

zdroj: [odkaz]

P.S.: pro šťouraly jsem myslel samozřejmě Koreu jižní, severní korea statistiky přísně tají >:-[]
Avatar - gld
zlaty rucicky
| 30. 5. 2011
Japonci sa historicky s kórejcami nenávidia.
Od železa k automobilu
| 30. 5. 2011
A to sme sa im pred niekolkymi rokmi smiali, a dnes su plnohodnotni konkurenti pre europskych vyrobcov.

A budu mat nasledovnika.
Z coho sa smejeme dnes? Cina.

Pockajme takych 5-10 rokov, ti nas tu zasypu.
Uz sa tesim, ako si dalsie auto kupim nejakeho pokriveneho cinana.
:-) :-) :-)
Avatar - Guttalax
Od železa k automobilu
| 30. 5. 2011
Podle uzavřených statistik za rok 2009 patřilo korejské skupině páté místo,když nalezla odbytiště pro 4 639 950 aut.Korejcům se přezdívá Italové Asie.Korejci mají velmi kladný vztah k naší zemi,po jistém filmovém hitu ,kdy se korejská dvojice seznámí v Praze,se totiž zvýšil zájem o cesty do České republiky.Silueta Pražského hradu se v Koreji zjevuje na mnoha reklamách.Vrcholem pro našince je kamenná replika Staroměstské radnice v Soulu.V níž sídlí restaurace Castle Praha,Bohemian Bistro Praha také Czech info Center. :-!Hyundai překonal historický měsiční prodejní rekord a v prvním čtvrtletí roku 2011 zakončil jako třetí nejprodávanější značka v České republice.
Avatar - blowik
foto u článku
| 30. 5. 2011
Jej tak to mě potěšilo H S-Coupé 1.5. Turbo bylo moje první vozidlo... dostal sem ho už v 17 a jak sem se těšil na řidičák... první vyježdění na necelej rok? nejlepší :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku