Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai se stal novým generálním partnerem Autodromu Most

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 12. 5. 2022 • 05:53
28
Zobrazit náhledy (28)
Autodrom Most Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most Hyundai a Autodrom Most

České zastoupení jihokorejské automobilky Hyundai se stalo generálním partnerem českého závodního okruhu Autodromu Most. Smlouva je uzavřena na následující tři roky.

Most je mimo jiné jednou ze zastávek seriálu mistrovství světa Superbiků (WSBK), jehož je jihokorejská automobilka partnerem. Partnerský tým Hyundai Janík Motorsport je možné pravidelně vidět také v seriálu cestovních vozů TCR Eastern Europe, které se letos v Mostě pojedou v rámci závodního víkendu 30 let Czech Truck Prix první víkend v září. V neposlední řadě na mosteckém autodromu taktéž testuje a vyvíjí modely Hyundai výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Czech, který se nachází v severomoravských Nošovicích.

Mosteckému okruhu od těchto dnů dominuje hlavní věž oděná do světle modré barvy, typické pro sportovní divizi N, s vyobrazením sportovních modelů značky Hyundai. Součástí uzavřeného partnerství je také přepracované přemostění na konci cílové rovinky, ústící do úvodní zatáčky okruhu, nově nesoucí jméno „Zatáčka Hyundai N“. Prezentaci značky Hyundai pak doplňuje celá řada dalších ploch vyvedených ve světlemodré barvě s logy značky i její sportovní divize N.

Z nově uzavřeného partnerství navíc budou těžit i zákazníci značky Hyundai – každý, kdo si zakoupí kterýkoliv vysokovýkonný model divize N, totiž automaticky získá poukaz na půlhodinovou jízdu na mosteckém okruhu, kde si bezpečně vyzkouší sportovní schopnosti svého vozu. Noví zákazníci se mohou registrovat v rámci N Clubu na internetových stránkách www.hyundai.com/cz/n-club

Video se připravuje ...

„Autodrom Most a Hyundai spojuje nejen vášeň pro motorsport, ale i neustálá snaha o zdokonalování a rozvoj. Mostecký autodrom prošel za poslední roky velkou proměnou a jsme rádi, že zákazníci Hyundai budou moci své sportovní modely pořádně vyzkoušet právě u nás na okruhu. Rádi ale samozřejmě všechny uvítáme i na některém z našich špičkových sportovních podniků,“ říká Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most. 

Vozy značky Hyundai se současně stávají také oficiálními vozy okruhu – mobilitu budou zajišťovat v moravskoslezských Nošovicích vyráběná SUV Hyundai Tucson, mimo jiné i v hybridních nebo plug-in hybridních variantách. Na samotném okruhu se budou prohánět také vysokovýkonné vozy Hyundai i30 N a Hyundai Kona N.

„Motorsport je nedílnou součástí naší DNA, a proto jsem rád, že jsme na českém trhu spojili síly se slavnou značkou, která má ve světě motoristického sportu skutečně bohatou tradici. Jsem přesvědčený o tom, že naše zákazníky na tomto krásném okruhu čeká spousta nezapomenutelných zážitků,“ uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Kalendář závodů v Mostě 2022

  • 24-26. 6. Mezinárodní německý šampionát silničních motocyklů
  • 6. 7. Mezinárodní automobilové klubové závody
  • 18.-24. 7. Mezinárodní závody formulí sestavených týmy studentů
  • 29.-31. 7. Mistrovství světa superbiků (WSBK)
  • 5.-7. 8. Závody historických motocyklů
  • 2.-4. 9. Mistrovství Evropy okruhových tahačů, evropská série NASCAR a seriál cestovních vozů TCR Eastern Europe
  • 9.-11. 9. Porsche Sprint Challenge Central Europe
  • 7.-9. 10. Histo Cup, ikonické vozy 60. až 80. let
  • 16. 10. Mezinárodní automobilové klubové závody
  • 22. 10. Den bezpečnosti

Související články

Témata
Články odjinud