Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I Škoda Felicia může být super auto na léto. Tohle jsou ty nejlepší verze

Lukáš Prejzek
Diskuze (1)

Poslední škodovka postavená na českém podvozku byla po celou úspěšnou kariéru především rodinným autem. O to víc udivuje fakt, že se pokusila proměnit i v kabriolet, a to dokonce třikrát! Všechny více či méně obnažené kreace na bázi felicie nyní vyzkoušíme.

Líbivé a skromné Škodě Felicia jsme se na auto.cz věnovali mockrát. Ačkoliv u nás stále patří k nejrozšířenějším klasickým autům, na nějaký čas se s ní rozloučíme, a to velmi stylově. K létu totiž patří kabriolety – a malá škodovka ze sebe dokázala shodit střechu nejen prostřednictvím své automobilky, ale i díky zahraničnímu importérovi a nezávislému českému úpravci hned třikrát. Každá z těchto malosériových je přitom už dnes vzácností, výskytem odpovídající luxusnímu modelu Laurin & Klement. Všechny kabriolety na téma rodinného českého pokladu jsme proto exkluzivně sezvali na jedno společné prosluněné místo, abychom zjistili, který z nich dopřeje posádce nejlepší letní zážitky.

Z království u Benešova

Do Retroautomuzea ve středočeských Strnadicích často jezdíme v napjatém očekávání novinek, kterých zde každoročně přibývají desítky. Nakonec nás ale při procházení dlouhými řadami automobilových exponátů většinou políbí múza a zrodí se nějaký neotřelý a nečekaný nápad. Naposledy jsme třeba před čtvrtrokem dorazili omrknout raritní německý terénní kabriolet na základech Lady Niva. Přijeli jsme poslední generací Saabu 9-5 NG a zdejší ředitel Libor Kucharski nás při té příležitosti střelhbitě seznámil s českým předchůdcem švédského sedanu, unikátně pocházejícím z české hradní služby.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Lukáš Prejzek
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - Stejsn
25. 6. 2024 13:09
Tak zas bych trochu přibrzdil...
"Znáte snad jiný kabriolet, který se může pochlubit čtveřicí bočních dveří?" - no asi tak půlka amerických?