Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I ty, Nismo? Nissan 370Z bude z audiosystému pouštět falešný zvuk motoru

Michal Fokt Michal Fokt 10. 4. 2015 • 14:13
19
28
Zobrazit náhledy (19)
Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z Nissan 370Z
Určitě existují sportovně laděná auta, která potřebují trošku dopomoci zvukovému projevu svých motorů, ale opravdu mezi ně patří Nissan 370Z s 3,7litrovým V6, upraveným závodní divizí?

Automobilky jsou, co se sportovních modelů, v nezáviděníhodné situaci. Zákazníci chtějí vysoký výkon, nízkou spotřebu, slušnou kvalitu jízdy, vynikající jízdní vlastnosti, bohatou standardní výbavu a nízkou váhu. A v neposlední řadě tichý interiér a současně jadrný zvuk motoru. Není tedy divu, že se výrobci uchylují k různým fíglům - jedni propojují motorový prostor s kabinou zvukovodem, jenž v případě zájmu překoná vrstvy tlumících hmot, jiní zase pouští z reproduktorů audiosystému falešný zvuk.

Ano, dá se to pochopit u hatchbacku s maloobjemovým čtyřválcem, nic nezní jako Honda K20 i-VTEC, ale proč se takovéto berličky objevují i u motorů, které to rozhodně zapotřebí nemají? Řeč teď bude o Nissanu 370Z modelového roku 2016. Právě automobilky ze Země vycházejícího slunce si vždy zakládaly na syrovosti a "opravdovosti" svých ostrých aut, až to někdy bylo protivné, Nissan však v poslední době ukazuje skutečně překvapivou kreativitu.

Nejprve to byly automatické meziplyny u šestistupňového manuálu, byť ty nejsou kvůli snazšímu řazení jen na efekt, teď však přichází na řadu systém Active Sound Enhancement (ASE). Ten u verzí s audiosystémem Bose pouští do kabiny zvuk motoru, jenž má "vylepšit přirozený projev motoru a umocnit řidičův zážitek z akcelerace". Kuriózní na tom je, že Nissan vyhání čerta ďáblem. Nissan 370Z s audiosystémem Bose totiž disponuje systémem aktivního potlačování hluku v kabině ANC (Active Noise Cancellation), jenž nejprve utlumí všechny zvuky, pronikající do kabiny a to včetně zvuku šestiválce, aby následně z reproduktorů pouštěl "vyčištěný" sound tři-sedmičky.

Kdo jste měli možnost 370Z Nismo řídit, jistě mi dáte za pravdu, že tohle auto žádné podobné berličky nepotřebuje a je dostatečně jízdně atraktivní i bez nich, i přesto je tu máme. Asi jsem v tomto ohledu příliš konzervativní, ale radost mi to opravdu nedělá... Měli byste vědět, že audio Bose s ANC a ASE bude standardem pro verze Nissan 370Z Coupe Touring, Sport, Sport Tech a bohužel i pro obě specifikace 370Z Nismo. Bez této "lahůdky" zůstává pouze základní verze kupé a nenabízí se ani pro 370Z Roadster.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
12. 4. 2015 19:27
Re: Pro pozéry?
Psal jsem masově...
11. 4. 2015 20:48
Re: dnes je to vsade samy fake
...možná... ;-)
11. 4. 2015 20:47
Re: Kam to spěje
Hluk je jenom jeden...měří se na dB... ;-)
Avatar - Bully_
11. 4. 2015 14:18
Re: Kam to spěje
Jiste ze konkretne na tenhle Nissan jich nebudou mraky, ale porad to bude hezkych par firem, co ho na 370Z vyrabi, at s ABE nebo s TUV. Pripadne se da udelat individualni homologace, samozrejme porad pri zachovani hlukovych norem. O vyfucich s klapkou nemluve. A ze jsou drahe- nebavime se prece o nakupnich taskach s motorem.
Resit trochu toho hluku nebo smrad spaleneho oleje mne u sportaku taky prijde jako nepochopeni toho, o cem sportovni auta jsou.
11. 4. 2015 14:17
Re: Pro pozéry?
vidis snad nekde ze ja chci aby byli sportaky odhlucnene? kde? >:D dosli ti argumenty a tak musis podsouvat neco co jsem nenapsal?

rozcupoval jsem ti to tim, ze stadion je uzavreny sportovni stanek ktery stoji na jednom miste a zapasy se tam odehravaji jen v urcitou dobu a po urcitou dobu, prirovnavat ho tedy k hlucnym autum je zcestne ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku