Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Indická Reva Electric chce na Slovensku vyrábět elektromobily

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 3. 2010 • 11:38
7
22
Zobrazit náhledy (7)
Mahindra Mahindra
Indický výrobce elektrických vozů Reva Electric Car Company zřejmě postaví na Slovensku svůj závod.

Slovenské televizi (STV) to potvrdila Božena Ďurďovičová ze společnosti Vectra Group, která zastupuje zájmy indického výrobce na Slovensku. O záměru investora z Indie již dříve informovalo ministerstvo hospodářství, tehdy však výrobce uvažoval i o jiných zemích Evropské unie.

"Definitivně potvrzujeme, že indický investor má zájem investovat na Slovensku," řekla Ďurďovičová. Ročně by se v závodě podle ní mělo vyrobit asi 30.000 aut a pracovat by v něm mohlo 1000 a 1100 lidí.

Hodnota investice by podle STV měla dosáhnout asi 60 milionů eur (1,5 miliardy Kč). Investor prý chce závod začít budovat již v letošním roce. Stát by měl u Trenčína nebo Bánovců nad Bebravou.

Společnost Reva Electric Car Company údajně patří k lídrům ve výrobě ekologických elektrických vozů. První indický elektromobil vyrobila v roce 2001. Evropskému publiku se naposledy představila loni na podzim na frankfurtském autosalonu.

Reva pravděpodobně rozšíří dosavadní výrobce automobilů na Slovensku - Volkswagen, PSA Peugeot Citroën a KIA Motors, kteří patří k tahounům ekonomiky. Záměr postavit nový závod na výrobu motorů ohlásila tento týden i Kia Motors.

Související články

Témata
Avatar - gld
22. 3. 2010 14:29
Re: elektromobil...
aďo úprimne by som ťa chcel vidieť ako v tom zelenom čude na obrázku pendluješ na trase bratislava-žilina >:D

vidieť a skapať od smiechu

Ale vážne, tieto autá sú maximálne na chodenie do nedaľekej roboty, prípadne na nákupy do mesta, tak načo ťahať dve tony batérií, aby som mohol v diaľničnom stupáku školiť eurodrzkov? ;-)
Avatar - Ada je zase tady
22. 3. 2010 13:34
Re: elektromobil...
Kolik s nim najezdis a kolik je jeho dojezd je takovy maly, temer zanedbatelny rozdil... >:-[]
22. 3. 2010 11:03
Re: elektromobil...
A tú múdrosť máš odkiaľ? Človeče, tak potom moje auto, s ktorým najazdím denne tak 60-100 km, je asi úplne bezcenné...Keby bolo na elektrinu, tak ho po príjazde domov akurát pripojím na sieť a zajtra zas vpohode jazdím. Aký v tom vidíš problém?
Avatar - Ada je zase tady
22. 3. 2010 06:48
Re: elektromobil...
Jen ploskolebec muze polozit takovou otazku. Auta jsou na dopravu z mista A do mista B, vime? Auto s dojezdem pouhych par desitek km je bezcenne.
Avatar - T613
22. 3. 2010 06:41
Re: elektromobil...
už by jsi měl vědět, že dokud ten elektromobil nebude mít TDI PD tak bude totálně na fiču >:-[]
Články odjinud