Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Italské letiště v Bologni dostalo Lamborghini Huracán, čeká ho tu skutečná práce

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 6. 2019 • 00:27
13
Zobrazit náhledy (13)
Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán Lamborghini Huracán

Vyrazit na letištní plochu za volantem výkonného supersporu je nejspíš snem mnoha z nás, pravdou však je, že na letišti v italské Bologni se nejedná jen o sen. Po letištní ploše se zde totiž skutečně pohybuje Lamborghini Huracán, které zde zastává důležitou roli.

Boloňské letiště „Bologna Guglielmo Marconi International Airport,“ známé mezi piloty pod zkratkou BLQ, se může pochlubit raritou. V roli tzv. „Follow me“ vozu se zde totiž pohybuje Lamborghini Huracán LP 580-2, tedy model se zadním náhonem, které provází piloty na správné místo.

Lamborghini Huracán se na letišti v Bologni objevilo poprvé již v listopadu 2016, kdy ho zdobila jasně žlutá folie s černou šachovnicí a oranžovými majáky. V lednu následujícího roku však vůz z letiště zmizel a znovu se objevil až v roce 2018, kdy ho pro změnu zdobila oranžová folie s černou šachovnicí a opět oranžové majáky. Nyní tak Huracán přijíždí na třetí směnu, během které jeho šedou karoserii zdobí kromě žlutých doplňků a oranžových majáků ještě černo-žlutá šachovnice na přední kapotě a krytu motoru, která by měla upoutat pozornost pilotů.

A jakkoliv by se mohlo zdát, že jízda s tímto skvostem po letištní ranveji musí být skvělá zábava, opak je pravdou. Za volant vozu, jehož 5.2 litrový atmosférický motor V10 produkuje 580 koní, totiž usedá dobře školený člen pozemního personálu, který musí být v kontaktu jak s řízením letového provozu, tak i s piloty, které zavádí na příslušné stojánky. Jsme si ale téměř jistí, že zdržení letu kvůli čekání na „Follow me“ vůz už teď na letišti v Bologně nehrozí.

Speciální Huracán „Follow me“ však není jediným Lamborghini, se kterým se můžete na letišti setkat. V jednotlivých terminálech jsou totiž v současnou chvíli vystaveny i modely Aventador SVJ nebo nové sportovní SUV Lamborghini Urus.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku