Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar a Land Rover mají nového oficiálního dovozce pro český trh

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 22. 1. 2010 • 23:51
25
Rakouská společnost Jaguar Land Rover Austria, stoprocentně vlastněná přímo automobilkou, se stala novým dovozcem britských vozů Jaguar a Land Rover do ČR.

Jaguar a Land Rover získal pro Česko nového dovozce, nahrazujícího společnost A.M.T. Group, které byla ukončena smlouva. Nový importér bude zodpovědný za činnosti spojené s prodejem, marketingem a poprodejními službami. To umožní společnosti Jaguar Land Rover soustředit se především na potřeby všech zúčastněných stran a zajistit zisk a postupný růst prodejní sítě. Ten zatím není potvrzen, vzhledem k plánovanému rozšiřování modelových řad Jaguaru i nepříliš husté síti dealerů v ČR je to ale pravděpodobné. V současné době prý probíhá například jednání o obchodním zastoupení v Ostravě.

V současnosti s novým importérem mají podepsané prodejní smlouvy společnosti CARTec motor, House of England s.r.o. (oba Brno, oba Jaguar i Land Rover), Dajbych s.r.o (Plzeň, Land Rover), A.Charouz Motors s.r.o. (Praha-Průhonice a Praha-Karlín, obě značky) a zlínský partner Roko Motors, který je autorizovaným prodejcem taktéž obou zmiňovaných značek. Další servisní místa pro vozy Land Rover zákazníci najdou v České Lípě (Auto-Dorda s.r.o.), Jihlavě (Auto-Hos spol. s.r.o.) a Vrchlabí, kde byla smlouva uzavřena s Liborem Mejznarem. Oficiálně by měla dealerství začít fungovat od února.

V České Republice je v současnosti registrováno zhruba 1.600 vozů Jaguar a asi 6.600 Land Roverů. Lidé pověření řízením pobočky společnosti Jaguar Land Rover Austria pro Českou Republiku nebudou mít u nás stálou kancelář, ze sídla společnosti v Salcburku budou do Čech dojíždět. Na internetových stránkách v českém jazyce se nyní pracuje, ceny jsou stanovovány přepočtem z Eura.

Land Rover Freelander 2 v základní výbavě „E“ a čtyřválcovým turbodieselem vás tedy vyjde na 806.313,-Kč včetně DPH a například Jaguar XF ve výbavě Luxury, poháněný vznětovým šestiválcem o výkonu 155 kW, stojí 1.250.371,-Kč včetně daně. Ceny za servisní úkony jsou určeny jako fixní, zákazník tedy u všech frančíz zaplatí stejně.

Témata
Avatar - Vampix(Diesel Power)
24. 1. 2010 01:01
Re: V Ostravě
dle tohoto webu [odkaz] jsou ale autorizovany prodejce a opravce, takže se už asi dojednalo?
Avatar - Johny.Rico
23. 1. 2010 14:32
Re: To neni pech, to je citroen
No TO SNAD NENÍ MOŽNÉ TOHLE!!! Jak můžou být lidi takoví de*bilové? Tímto u mě Citroen ČR a hlavně ten diletantní "technický" ředitel totálně spadl!
Avatar - Johny.Rico
23. 1. 2010 13:50
Re: To neni pech, to je citroen
Díky.
22. 1. 2010 22:13
Re: To neni pech, to je citroen
Hledej datum 21.1.2010
22. 1. 2010 21:56
Re: To neni pech, to je citroen
Ahoj, jen prolétám... ;-) Blog se nechystá, zatím si čti recepty od coswortha, wolffa, nebo misiaka, to tě zasytí alespoň duševně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud