Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar E-Pace má Guinessův rekord. Předvedl skok s otočkou! (video)

Jan Mička Jan Mička 15. 7. 2017 • 02:08
10
17
Zobrazit náhledy (10)
suv jaguar novemodely premioveznacky video suv jaguar novemodely premioveznacky video suv jaguar novemodely premioveznacky video suv jaguar novemodely premioveznacky video suv jaguar novemodely premioveznacky video
Jaguar před nedávnem sliboval, že během londýnského představení Jaguaru E-Pace provede jeho poslední test. Stalo se a vzniknul z toho zápis v Guinessově knize rekordů!

E-Pace je druhým modelem SUV automobilky Jaguar, nehledě na kompaktní rozměry, čtyřválcové motory a přední pohon v základu však zcela jistě půjde o emotivní auto. Má ve znaku šelmu, tak ještě aby ne! Britové si dali v rámci testování opravdu záležet na tom, aby E-Pace fungoval skvěle za všech okolností, třeskutými mrazy počínaje, úmornými horky a vysokými nadmořskými výškami konče, přičemž své snažení již před časem prezentoval prostřednictvím videa z testování. Zároveň však slíbil, že poslední test teprve přijde.

Naplánován byl na čtvrteční premiéru v Londýně, a soudě podle scénáře souvisejícího s modelem F-Pace, který se před dvěma lety zapsal do Guinessovy knihy rekordů projetím dvacetimetrové kaskadérské smyčky, se dala očekávat další taková šílenost. A také že ano! Za volant E-Pacu se posadil kaskadér Terry Grant, který stanovil zmíněný rekord F-Pacu, vůz rozpálil na 160 metrů dlouhé rozjezdové dráze a skočil patnáct metrů daleko s tím, že během letu E-Pace provedl otočku o 270 stupňů kolem podélné osy karoserie.

„Pokud vím, tak žádné sériově vyráběné auto nikdy nic podobného neabsolvovalo. I proto jsem to chtěl už od mala zkusit. Poté, co jsem měl tu čest za volantem Jaguaru F-Pace provést historický první loping, byla toto vzrušující možnost podílet se na další kapitole vozů z rodiny Pace, a to ještě náročnějším kaskadérským kouskem,“ popsal pocity kaskadér Terry Grant, na kterého během letu působilo přetížení 5,5 G. Přípravy pokusu zabraly celé měsíce, bylo potřeba přesně vypočítat nájezdovou rychlost a rampy byly modelovány v CAD systému. Sami to tedy rozhodně nezkoušejte!

Související články

Témata
18. 7. 2017 20:39
Tohled udělal Bond už počátkem 70. let!
Pánové od Jaguaru se asi zapomněli podívat na Muže se zlatou zbraní! ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
16. 7. 2017 22:14
Re: Nevím, co je to za auto
Za nic?

Hmm.. tak to teda musíš být fakt velkej frajer...
Avatar - Ja Prvni 123
16. 7. 2017 22:12
Re: Prvenství jako sériové auto
No, na tom certifikátu je to výslovně uvedeno, že rekord se týká prvenství se sériovým autem...

A je to náhodou mistrovská reklama... bohužel jen pro ty, co ví, o čem to je. To jde jen s velmi dobře vyváženým autem, aby udrželo osu při tom letu... drtivá většina aut by se sklopila čumákem dolů.

A měsíce příprav potřeboval i Milligan .. a následně si to patentoval, takže to pak dlouhé roky nesměl nikdo po něm zopakovat.
;-)
16. 7. 2017 17:03
Re: to se skodovkou
Vidíš a určitě ten Lex je zajímavější než nějaká olympiáda.
Avatar - Pekelná Micinka
15. 7. 2017 22:52
Re: Teeeda
...a přitom tako... a kolotočáři stejně budou dál valit mergly, maj v tom tradici.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku