Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar I-Pace: Elektrické SUV má dva motory a 400 koní

Michal Fokt Michal Fokt 15. 11. 2016
76
36
Zobrazit náhledy (76)
Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar
Jaguar představil prototyp svého elektrického crossoveru. Tesla Model X bude mít velký problém. Ale až za dva roky...

Automobilka Jaguar Land Rover už delší dobu vyhrožuje, že se chce stát jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli prémiových elektromobilů. Myslí to dokonce tak vážně, že projekt sebrala Land Roveru a svěřila jej Jaguaru, jenž tak bude mít tu čest disponovat prvním EV v rámci koncernu. A půjde o velmi povedený crossover, jak jinak.

Bude se jmenovat I-Pace a takhle bude vypadat. Tedy až na pár detailů, je to teprve koncept nebo možná přesněji řečeno prototyp, protože vůz působí velmi "uvěřitelně" a měnit se tak nejspíš bude jen pár detailů. Co se celkové koncepce týče, jedná se "lifestylovou" alternativu pro F-Pace, auto je na pohled štíhlejší, atletičtější, ale zjevně i méně praktické, což naznačuje, že cílem bude nejen Tesla Model X, ale i chystané Audi Q6, které se vydá stejnou cestou.

Auto se představí už za pár dní na autosalonu v Los Angeles, finální verze se světu ukáže však až příští rok a do výroby půjde až 2018, přičemž cena by měla být maximálně o 15 % vyšší, než v případě f-pace. Momentálně prototyp láká na dva 38kg elektromotory o výkonu 200 koní, celkem se tedy bude výkon pohybovat kolem 400 koní, převodovka bude pouze jednostupňová a auto zvládne stovku kolem 4 sekund. Baterie s kapacitou 90 KWh vystačí zhruba na 500 km jízdy, nabití na 80 % bude na 50kW nabíječce trvat zhruba hodinu a půl a za dvě hodiny by měly být akumulátory nabity na plnou kapacitu.

Auto bude mít poháněna všechna čtyři kola, rozložení hmotnosti mezi nápravy činí 50:50 a použití velkých 23" kol s pneumatikami 265/35 dává tušit, že slušné jízdní vlastnosti budou součástí standardní výbavy. Karoserie má délku 4680mm, šířku 1890 mm, výšku 1560 mm a rozvor 2990 mm. Mimochodem nepřipadá vám na autě něco zvláštního? Na poměry dnešních SUV má auto dost vpřed posunutou kabinu - to je bohužel jediná vzpomínka na nedokončený supersport C-X75. Aerodynamicky optimalizovaná karoserie má mít součinitel odporu vzduchu 0,29 (tesla má však údajně 0,24!)

Jaguar slibuje prostorný interiér a velký, 530litrový kufr, palubní desce dominují dva velkoplošné displeje a minimum externích ovladačů. V kapličce je 12", na středové konzoli 5,5" a systém je podporován ještě head-up displejem. V podobném stylu se ponesou v budoucnu také interiéry dalších modelů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

výfuk dělá auto
| 15. 11. 2016
Dobrý....... :yes: U synovce vede nějaký Mcqueen. Teď mu sháním na vánoce sáňky v jeho dizajnu.
výfuk dělá auto
| 15. 11. 2016
Dobrý....... :yes: U synovce vede nějaký Mcqueen. Teď mu sháním na vánoce sáňky v jeho dizajnu.
výfuk dělá auto
| 15. 11. 2016
obycejne [odkaz]
lepsi nez obycejne [odkaz]
jeste o neco lepsi nez obycejne [odkaz]
dobre az neobycejne [odkaz]
super [odkaz]
lepsi nez super [odkaz]
excelentni >:D [odkaz]
výfuk dělá auto
| 15. 11. 2016
Ano máš pravdu. Můj 3 letý synovec taky rozlišuje auta na obyčejné a super podle počtu výfuků. >:D
Avatar - white label
výfuk dělá auto
| 15. 11. 2016
Případně na odvod střevních plynů přímo z odvětrávaných sedaček... >:-[]
P.S. Jinak to vypadá velmi nadějně, tady už si řidič určitě nebude připadat jako na kozlíku (viz F-Pace). ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku