Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar Land Rover bude pokračovat v ofenzivě

Michal Fokt Michal Fokt 18. 8. 2015 • 12:54
9
Britské značky Jaguar a Land Rover v poslední době výrazně rozšířily a omladily portfolio a nehodlají v tempu polevit. Na cestě jsou další zajímavé projekty.

Na evropské prezentaci Jaguaru XF jsem využil přítomnosti řady inženýrů a manažerů značky a kladl zvídavé otázky, díky kterým jsem si mohl udělat slušnou představu o tom, co společnost Jaguar Land Rover v několika příštích letech uvede na trh.

Co se týče Jaguaru, ten nyní na nějaký čas skončí s „normálními“ auty. Po sedanu vyšší střední třídy XF totiž přijdou na řadu esúvéčka. Už ve Frankfurtu se světu oficiálně představí luxusně-sportovní crossover F-Pace a hned v příštím roce jej doplní menší SUV, odvozené od modelu XE.

Rozloučit se naopak musíme s vidinou luxusního kupé XK, zacíleného na dvoudveřový Mercedes S a zdá se, že nereálné jsou i zvěsti o kompaktním modelu Velké kočky. Jaguar XE tak zůstane v dohledné době nejlacinějším vozem značky.

Ještě zajímavější to bude u Land Roveru. Renesance se má dočkat Defender, jenž se vrátí ne jako jeden, ale hned coby tři nové modely. Klasický „pracant“ dostane luxusně koncipovaný model a nebude chybět ani lifestylová varianta. Rozšíření se dočká i řada Discovery, i ta bude tvořena třemi modely, jen zatím nebylo rozhodnuto o jeho velikosti a zacílení, ve ale velmi dobrá šance, že půjde o nový základní model v nabídce automobilky. Luxusní řada Range Rover zůstane beze změn, nabídku motorizací však doplní elektromobil.

Chystají se i nové motory, pracuje se na dvakrát přeplňovaném naftovém dvoulitru s výkonem kolem 180 kW, jenž vyplní mezeru mezi 132kW dvoulitrem a šestiválcem. Pracuje se také na další verzi naftového šestiválce a připravuje se dostupnost pohonu 4x4 pro další motorizace. V Británii tak mají napilno a přál bych vám vidět to nadšení pro věc v jejich očích…

Související články

Témata
18. 8. 2015 19:11
Re: zajuimave
Pro tebe ne, pro ostatní ano ;-)
Avatar - Michal Fokt
18. 8. 2015 16:40
Re: menší SUV
I F-Pace je de facto crossover, kříženec mezi SUV a řekněme ...sportovním kombi, přičemž je zaměřený spíše na silnice, než do terénu. Menší model bude téměř jistě v té samé linii, jen menší, lacinější, slabší atp... Detaily ale pochopitelně ještě nejsou známy.
18. 8. 2015 14:48
Re: menší SUV
ďakujem :-)
18. 8. 2015 14:42
Re: Tak
V prémiový třídě? Kdy byl jag nulou?
18. 8. 2015 13:45
základní model
v nabídce JLR opravdu schází, protože vyřazením Freelanderu přichází značka o zákazníky. V cenové relaci 3/4 mega za něj nemá žádnou náhradu, Discovery Sport jí být mohl (vždyť z Freelanderu v podstatě vychází), ale proč ho neprodávat o 300 tis. dráž, když to zákazníci akceptují... od JLR to byl výborný (a úspěšný) marketingový tah, přitom z nouze ctnost - Discovery Sport (s motorem napříč a koncepcí Tiguanu a Fordu Kuga) se prezentuje jako konkurence BMW X3 nebo Audi Q5 (s motory podél), což jsou technicky auta na podstatně vyšší úrovni...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud