Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar Land Rover chce montovat auta v Číně

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 31. 5. 2010 • 12:35
46
24
Zobrazit náhledy (46)
Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ Jaguar XJ
Skupina značek Jaguar Land Rover má zájem montovat automobily v Číně. BBC to řekl generální ředitel automobilky Carl-Peter Foster. Jaguar Land Rover vlastní indická skupina Tata Motors.

"Budeme potřebovat vyrábět v Číně nejméně dva modely," řekl Foster. Podle něj by spuštění výroby v Číně mělo trvat jeden až dva roky, nejprve však musí automobilka nalézt v zemi partnera.

Zahájení výroby v Číně by podle Fostera nemělo znamenat přesun výroby z Británie, kde chce letos automobilka najmout 1000 zaměstnanců. Tvorba nových pracovních míst však má být pouze dočasná a bude spojena s výrobou menšího modelu Range Rover, který má být na trhu v příštím roce.

Automobilka zažila v poslední době vysoký zájem o značku Land Rover. Celosvětový prodej této značky, která zahrnuje i modely Range Rover, stoupl v dubnu meziročně o 89 procent. Prodej značky Jaguar stagnoval.

Jaguar Land Rover se vrátil k zisku v posledních třech měsících loňského roku, kdy jeho zisk činil 55 milionů liber (asi 1,7 miliardy Kč) po ztrátě 60 milionů liber v předchozím čtvrtletí. Tata Motors koupila Jaguar a Land Rover od americké skupiny Ford za 1,15 milionu liber v roce 2008.

Doporučujeme
Představujeme: Jaguar XJ – Budoucnost začíná
Jaguar XJ: První jízdní dojmy

Témata
1. 6. 2010 19:34
Re: Darjeeling Express
Já uznávám jedině trololo [odkaz]
1. 6. 2010 08:07
Re: Dobrý obchod
Tady jde spíš o to, že cena nebyla jistě v milionech, ale miliardách...
31. 5. 2010 23:15
Re: Dobrý obchod
Otazka je, kolik by jsi byl ochoten investovat?
Avatar - Falco
31. 5. 2010 21:00
Re: Amen tma...
Ano, a nebude to dlouho trvat. [odkaz] [odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
31. 5. 2010 15:08
Re: Amen tma...
A to ještě nebyli piráti. Taky pojištění bude něco stát. Ale fakt je, že ta doprava asi nebude tak drahá, aby se to nevyplatilo. Zde snad můžeme být klidní, auta se sem k nám asi z Číny vozit nebudou. Ale co víš, možná bude čínská produkce kvalitnější, než evropská.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud