Jak zahájit vlastní podnikání v oblasti čištění filtrů DPF?

Komerční prezentace
Diskuze (0)

Jistě víte, že v dnešní době nenajdete na trhu nový naftový motor, který by nebyl vybaven filtrem pevných částic – DPF. Tento filtr se v rámci boje o čistý vzduch využívá pro snížení karcinogenních prachových částic z výfukových plynů. Ovšem životnost DPF filtrů je časově omezena.

Odstranění filtru se nevyplácí

Ještě před několika lety v naší zemi beztrestně kvetlo černé podnikání, které svým zákazníkům nabízelo službu vyřezávání filtru pevných částic. Pod záminkou spolehlivé služby byl zákazník informován, že po vyjmutí filtru vůz projde výfukovými testy kouře naprosto bez problémů. Málokdo ale ví, že podle zákona se jakékoliv vozidlo s odstraněným filtrem DPF nemůže legálně pohybovat po veřejných komunikacích, a navíc jeho prodejní hodnota výrazně klesá.

Pracoviště pro čištění filtrů DPF Pracoviště pro čištění filtrů DPF

Jak se čistí DPF filtry?

Dnes téměř každý slyšel o hydrodynamické metodě čištění filtrů částic. Metoda využívá sílu hydrodynamiky turbulentního proudění vody a sílu pulzu stlačeného vzduchu z kompresoru. Pohyb kapaliny (pracovní tekutiny) je tlačen vnějším tlakem, který musí překonat odpor proudění ve filtračních kanálech. Téměř 100% účinnost této metody dominovala trhu služeb čištění DPF, čímž se ostatní, méně účinné metody, odsunuly do pozadí. Dalším plusem je i přijatelná cena této služby. Vznik nové metody je doprovázen také vznikem nových obchodních příležitostí.

Rychlá návratnost

A tak vznikají nové společnosti poskytující služby čištění DPF pro autoservisy a jednotlivce. K zahájení podnikání je potřeba jen speciální čisticí stroj a vzduchový kompresor. Například polský výrobce OTOMATIC nabízí tyto stroje již od 451.500 Kč do 690.000 Kč. Po zakoupení stroje je podnikatel řádně zaškolen. Samotný proces čištění DPF filtrů však nevyžaduje zvláštní dovednosti. Vzhledem k průměrným technickým nákladům na čištění filtrů na úrovni 250 Kč není obtížné vypočítat, jak rychle můžeme očekávat návratnost investičních nákladů z nákupu stroje. 

Čisticí stroj DPF Čisticí stroj DPF

Poptávka po službě stále roste

Poptávka po službě čištění DPF filtrů stále roste. A to hlavně kvůli tomu, že většina vozidel registrovaných v České republice je vybavena dieslovými motory. Proto společnosti provádějící čištění filtrů pevných částic si na nedostatek zákazníků opravdu nemohou stěžovat. Měnící se zákony, silniční inspekce a vysoké pokuty účinně odrazují od používání nezákonného odstraňování filtrů DPF.

Cena služby čištění filtrů se pohybuje mezi

  • osobní vozidla 5000 Kč
  • užitková vozidla 6000 Kč
  • nákladní vozidla 10.000 - 18.000 Kč
  • autobusy 15.000 - 20.000 Kč

Více informací na www.otomatic.cz.

Komerční prezentace
Diskuze (0)
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly