Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jawa se v Indii stává obětí svého úspěchu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 4. 2019 • 06:13
35
16
Zobrazit náhledy (35)
Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa

Návrat značky Jawa na indický trh je ukázkou velkého úspěchu. Zájem o nové motocykly ovšem překonal i ta nejoptimističtější očekávání a výrobce má nyní problém s uspokojením poptávky.

Jawa se na indický trh vrátila prostřednictvím koncernu Mahindra Group, resp. jeho dceřiné společnosti Classic Legends, stojící za novými modely. Tyto motocykly pak jménem i svým vzhledem odkazují na stroje navržené v padesátých letech dvacátého století v tehdejším Československu.

Společnost Classic Legends pod značkou Jawa představila v polovině října roku 2018 rovnou trojici modelů. V případě prvních dvou, v podobě modelů Jawa 300 a Jawa Forty Two byl zahájen příjem objednávek prakticky ihned, zatímco v souvislosti s modelem Jawa Perak bylo uvedeno, že vstoupí na trh později.

Zájem o nové stroje ze strany indických zákazníků předčil všechna očekávání a společnost Classic Legends již 24. prosince 2018 oficiálně oznámila, že o půlnoci 25. prosince 2018 uzavře příjem on-line rezervací na modely Jawa 300 a Jawa Forty Two. Zároveň s tímto oznámením bylo potvrzeno, že prakticky neustále rozrůstá počet oficiálních prodejců a servisních míst v celé Indii.

Prakticky současně s enormním růstem zájmu o nové motocykly značky Jawa mezi indickými zákazníky doslova explozivním způsobem roste počet jejich oficiálních prodejních míst. Na konci března bylo v 77 různých městech po celé Indii celkem 95 oficiálních prodejců. Podle posledních zpráv pak k 15. dubnu letošního roku bylo již 100 prodejců značky Jawa a jejich počet stále nemá být konečný.

Nové motocykly značky Jawa pro indický trh jsou vyráběny pouze v jednom podniku a i díky tomu se nyní čekací doba v závislosti na městech, v nichž si chce zájemce nový stroj pořídit přímo u zdejších prodejců, pohybuje od pěti do devíti měsíců.

Společnost Classic Legends upravuje plán výroby i dodávek nových motocyklů Jawa 300 a Jawa Forty-Two. Příjem on-line objednávek má být opět zahájen až v září letošního roku. Na stejný měsíc pak již bylo oficiálně posunuto zahájení příjmu objednávek na model Perak, jehož výroba a dodávky zákazníkům se však mají rozběhnout až v roce 2020.

Zdroj: RideApart

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 12:27
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
chvalabohu ty zijes >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 11:46
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
fostek?
Avatar - Barrichello
24. 4. 2019 10:35
Re: Tady
Energija normálně fungovala. Letěla 2x a oba starty 100% úspěšné, bez problémů. Zbytek se nerealizoval, neb Gorbi a Jelcin utnuly finance, to neznamená, že by to nefungovalo...
24. 4. 2019 10:25
Re: Tady
Jojo, jsem si jist, že to stačilo 1:1 okopčit, pak šoupnout nějakýmu joudovi z MIT a bylo. Koneckonců, těm rusákům to v reálu taky normálně fungovalo. Oh wait..:)
Avatar - Barrichello
24. 4. 2019 09:25
Re: Tady
Copak, Elon je borec. Okopíroval plány SSSR ne mnohonásobně použitelnou raketu (to už plánovlai s Energijou, všechno už bylo na papírech), zacálovali mu to sponzoři, NASA a us army a ještě mu to nefunguje :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku