Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jawa se v Indii stává obětí svého úspěchu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 4. 2019 • 07:32
35
16
Zobrazit náhledy (35)
Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa Jawa

Návrat značky Jawa na indický trh je ukázkou velkého úspěchu. Zájem o nové motocykly ovšem překonal i ta nejoptimističtější očekávání a výrobce má nyní problém s uspokojením poptávky.

Jawa se na indický trh vrátila prostřednictvím koncernu Mahindra Group, resp. jeho dceřiné společnosti Classic Legends, stojící za novými modely. Tyto motocykly pak jménem i svým vzhledem odkazují na stroje navržené v padesátých letech dvacátého století v tehdejším Československu.

Společnost Classic Legends pod značkou Jawa představila v polovině října roku 2018 rovnou trojici modelů. V případě prvních dvou, v podobě modelů Jawa 300 a Jawa Forty Two byl zahájen příjem objednávek prakticky ihned, zatímco v souvislosti s modelem Jawa Perak bylo uvedeno, že vstoupí na trh později.

Zájem o nové stroje ze strany indických zákazníků předčil všechna očekávání a společnost Classic Legends již 24. prosince 2018 oficiálně oznámila, že o půlnoci 25. prosince 2018 uzavře příjem on-line rezervací na modely Jawa 300 a Jawa Forty Two. Zároveň s tímto oznámením bylo potvrzeno, že prakticky neustále rozrůstá počet oficiálních prodejců a servisních míst v celé Indii.

Prakticky současně s enormním růstem zájmu o nové motocykly značky Jawa mezi indickými zákazníky doslova explozivním způsobem roste počet jejich oficiálních prodejních míst. Na konci března bylo v 77 různých městech po celé Indii celkem 95 oficiálních prodejců. Podle posledních zpráv pak k 15. dubnu letošního roku bylo již 100 prodejců značky Jawa a jejich počet stále nemá být konečný.

Nové motocykly značky Jawa pro indický trh jsou vyráběny pouze v jednom podniku a i díky tomu se nyní čekací doba v závislosti na městech, v nichž si chce zájemce nový stroj pořídit přímo u zdejších prodejců, pohybuje od pěti do devíti měsíců.

Společnost Classic Legends upravuje plán výroby i dodávek nových motocyklů Jawa 300 a Jawa Forty-Two. Příjem on-line objednávek má být opět zahájen až v září letošního roku. Na stejný měsíc pak již bylo oficiálně posunuto zahájení příjmu objednávek na model Perak, jehož výroba a dodávky zákazníkům se však mají rozběhnout až v roce 2020.

Zdroj: RideApart

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
24. 4. 2019 13:33
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
Ale neviem jako dluuho bez dluhov na planetie lebo : https://www.novinky.cz/zahranicni/503143-sef-americke-domobrany-planoval-atentat-na-obamu.html prý cituji : Podle prohlášení agenta FBI Davida Gabriela úřady obdržely v roce 2017 informace, že skupina se sídlem v domě Hopkinse má zhruba 20 členů, kteří jsou ozbrojeni mimo jiné i útočnými puškami AK-47. „Hopkins také prý prohlásil, že Spojení ústavní vlastenci trénují, aby zavraždili George Sorose, Hillary Clintonovou a Baracka Obamu, protože tyto osoby ‚podporují (levicové radikály ze skupiny) Antifa‘“, dodal Gabriel. MAME SE JICH BAAAT? SPOLUPRACOVAT? NA CO? NATO !!! nebo, co že se tam vlastně stalo? zatím nic... Ale asi jim ta občanská válka nikde a nikdy nepřestala, v duších a myslích je stále, koukám... Přitom na druhé straně!? >>> Kujme pikle, pikle kujme intrikujme, spekulujme!!! >>> https://www.novinky.cz/zahranicni/503142-kim-cong-un-dorazil-do-ruska-ceka-ho-jednani- s-putinem.html A náš prezident mezi tím vším v Pekingu? Prodal Prahu za hrstku rýže, jak se říká: NA HNED... nemáme si co vyčítat ani závidět... :D
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 12:27
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
chvalabohu ty zijes >:D
Avatar - CICERO
24. 4. 2019 11:49
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
FOSTEK THE PEOPLE ,pampdamkid… :-! 8-s >:-[]
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 11:46
Re: JaJa! Java 2.0 se stala obětí uspěchu - Aeppel keiné
fostek?
Avatar - CICERO
24. 4. 2019 10:46
Re: Tady
Já to vlákno dovolím zavřít, než přijde někdo chytřejší :D Kdo to chce vědět, tak to ví a kdo né, věří Mlaskovi :D Já bych sním osobně neletěl ani na měsíc a na Měsíc už vůbec né… A už vůbec né na MARS, to si ho radši rozbalím a sním… A aspoň nedostanu virus oparu... Jak většina aštronoutu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku