Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Je tohle budoucnost kempování? Firma láká na příslušenství pro svůj elektrický pick-up

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 6. 2021 • 04:03
31
Zobrazit náhledy (31)
Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak Alpha Wolf + Cloudbreak

Americká společnost Alpha Motor je další mladou automobilkou, která chce v blízké budoucnosti prodávat elektrické vozy. 

Aktuálně pracuje na třech modelech: kupé Ace, crossoveru Jax a pick-upu Wolf. A právě na posledně jmenovaný vůz firma nyní upozorňuje v souvislosti s možným příslušenstvím, zacíleným na milovníky výletů do přírody a kempování.

Celá ta věc se jmenuje Wolf+ Cloudbreak a Alpha Motor na jejím vývoji pracuje s německým výrobcem outdoorového vybavení Heimplanet. Zjednodušeně řečeno se jedná o kombinaci pick-upu a futuristicky vyhlížejícího stanu, který lze připojit ke korbě pick-upu, a díky tomu vytvořit zajímavý prostor ke kempování.

Zatím se stále ještě jedná spíš o koncept nebo vizi, obě firmy se však tváří, že to s projektem myslí vážně. Společnost Heimplanet tvrdí, že vývoji Cloudbreaku se věnuje už delší dobu a že se jí povedlo vytvořit stan s mimořádně stabilní a odolnou konstrukcí a přitom i se snadným přístupem. Jak přesně by se stan měl "rozbalovat" a stavět, zatím ale nevíme.

Samotný elektrický pick-up také automobilka představila jen jako vyvíjený projekt, slibuje však, že svoje auta začne uvádět na trh až v roce 2023. V případě 5150 mm dlouhého modelu Wolf+ láká na dvě specifikace - jednu s pohonem zadních kol a jediným elektromotorem, druhou se čtyřkolkou a dvěma elektromotory - a dojezd přes 440 km na jedno nabití. Cena by měla startovat na částce okolo 36 tisíc dolarů, což je aktuálně v přepočtu asi 755 tisíc korun.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata