Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Commander přijíždí jako prodloužený Compass pro sedm. Jak se vám líbí?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 8. 2021 • 08:44
28
6
Zobrazit náhledy (28)
Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander Jeep Commander

Model Commander prodává značka Jeep napříč světovými trhy, byť v každém koutu planety znamená něco trochu jiného. Nyní se představuje ten latinskoamerický.

Nové SUV Jeep Commander, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii v bohaté výbavě Overland, je určeno pro Latinskou Ameriku. Vlastně jde o prodloužený Compass se třemi řadami sedadel, tedy až pro sedm cestujících.

Svého dárce se však novinka snaží zdárně maskovat vlastní identitou. Dostává přepracovanou příď, jiné světlomety, více prosklených ploch či rozdílnou světelnou techniku vzadu. Odznak TD na víku pátých dveří samozřejmě značí přítomnost turbodieselu a všeříkající je rovněž štítek 4x4. To interiér už se Compassu podobá podstatně více, všimnout si můžeme nového volantu či volně stojící obrazovky multimediálního systému.

video

Jeep zatím nezveřejnil podrobné technické specifikace, hovoří se však o naftovém dvoulitru s výkonem kolem 200 koní a spojení s devítistupňovou samočinnou převodovkou. Pod kapotou by se měla objevit rovněž benzinová třináctistovka s výkonem 185 koní a 270 newtonmetry točivého momentu, jež se pojí se šestistupňovým automatem a volitelně nabídne pohon všech kol.

Výrobu sedmimístného SUV obstará závod v brazilském Pernambucu, odkud po uvedení na trh 26. srpna poputuje k zákazníkům v Brazílii a na další latinskoamerické trhy.

Související články

Témata
19. 8. 2021 13:21
Re: Re: Re: A s tim benzinem...
Ano bylo to rychlé nahrazeno 4xe. Absolutně neprodejné verze
Avatar - Plautus
19. 8. 2021 13:19
Re: Re: A s tim benzinem...
Máš pravdu, našiel som. Reálne som to vôbec nepostrehol v predaji. Divné rošády v FCA. Zjavne to rýchlo nahradili PHEV verziou, resp. ponechali (na škodu) len tú.
19. 8. 2021 12:53
Re: Re: A s tim benzinem...
Jenom tě opravím 1.3 Firefly 132kw se chvilku dělala jako 4x4 s 9st zf. U renegada
Avatar - Plautus
19. 8. 2021 11:00
Re: A s tim benzinem...
Nechápem ako môže dať niekto palec dole za informácie, ktoré majú snahu vychádzať z reality a v článku chýbajú.
Akurát doplním, že u nás sa predtým s pohonom 4x4 a automatom kombinoval benzínový motor 1,4 Multiair. 1,3 Firefly pohon 4x4 nedostala, resp. dostala iba v PHEV verzii jeho elektrickú náhradu 4xe. Takže automat kombinovaný s 1,3 predokolkou bude s najväčšou pravdepodobnosťou ako píšeš, a s 4x4 je otázny. S dieselom v 4x4 to zase bude predpokladám ako píšeš 9st. ZF.
Samotné auto by si klientelu podľa mňa našlo aj na európskom trhu, pretože Compass je dosť krátky/malý. Nepáči sa mi na ňom jedine tá chrómová linka ponad okná tiahnuca sa k veku batožinového priestoru. To by som si na mieste dizajnérov odpustil.
19. 8. 2021 09:23
Re: A s tim benzinem...
Jestli to bude jako u nás nebo tedy bylo tak třináctka predokolka dvouspojka a verze 4x4 9st zf.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud