Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep poodhaluje své elektrické plány. Chce být nejzelenějším výrobcem SUV na světě

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 31. 3. 2020 • 13:05
20
11
Zobrazit náhledy (20)
Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu Jeep Yuntu

Kromě jiného se v budoucnu můžeme dočkat celé plejády elektrických džípů. V náročném terénu prý elektromobil může být výhodou.

Již nějaký čas víme, že elektrifikaci se nevyhne ani značka Jeep. Tradiční výrobce SUV a offroadů to vezme hezky od podlahy a v budoucnu bude nabízet nejrůznější varianty pohonů s bateriemi. Řeč je například o plug-in hybridech s pohonem všech kol, ale i ryzích elektromobilech.

Podle posledních informací bychom se mohli dočkat i nějakého dobrodružnějšího elektromobilu, samotný pohon může být podle tvůrců výhodou díky okamžitému točivému momentu, ale i sníženému hluku a šetrnosti k životnímu prostředí a přírodě.

„Je tu spoustu věcí, které musíme spojit, aby se Jeep stal moderní a prosperující značkou, která bude udržitelnou i v příštích 80 letech,“ uvedl v rozhovoru pro britský Autocar Christian Meunier, prezident značky Jeep. „To je pro nás obrovská výzva. Každý rok sice docházelo k malému pokroku, nyní nás ale čeká obrovská revoluce. Díky ní se Jeep stane nejekologičtějším a nejudržitelnějším výrobcem SUV na světě. Je to velká výzva, ale ta nejzajímavější.“

Meunier dále řekl, že brzy uvidíme “spoustu velkých věcí”, na kterých značka pracuje, přičemž hovořil o čistých elektromobilech. V Evropě je důležitá trojice modelů Renegade, Compass a Wrangler. Ty dostanou plug-in hybridní pohon se čtyřkolkou, který automobilka prezentovala na veletrhu CES v lednu. Všechny mají na trh dorazit ještě letos.

„Plug-in hybridy hrají zásadní roli, protože přinášejí mnoho výhod. Dojezd 50 kilometrů pouze na elektřinu a nulové lokální emise, zároveň se ale nemusíte obávat nízkého dojezdu,“ vysvětluje lídr značky.

Bývalý generální ředitel Jeepu a nynější Fiatu Chrysler Automobiles - Mike Manley - zase před dvěma lety uvedl, že do roku 2022 budou v portfoliu Jeepu čtyři elektromobily. Nikdo nyní nepotvrdil, jestli se tento plán v průběhu posledních měsíců pozměnil nebo zrušil, podle Meuniera je ale uvedení elektromobilu na trh pro Jeep stále prioritou.

„Přemýšlejte o Wrangleru Rubicon - plně elektrickém, nebo plug-in hybridním. Je to auto, které bude na stovce za šest sekund a nabídne takovou dynamiku, kterou spalovací motor jednoduše neumí. Dostaneme nejschopnější jeep, jaký kdy vznikl,“ hovořil o možnostech elektrifikace s nadšením Meunier.

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
1. 4. 2020 12:44
Re: Brzy uvidíme spoustu velkých a velmi drahých věcí ...
Kupříkladu nyní zkusíme zavléci středověk i do Evropy :-( :-( :-(
Avatar - Jerry.Gunman
1. 4. 2020 12:43
Re: Nooo
Hele, možná na to FCA-TPCA půjde stejně, jako výrobci / dodavatelé / prodejci obuvi.
Jakmile na to nalepíš cedulku "vysoce módní obuv", jsi z obliga, protože ta podel definice slouží pouze ke krátkodobému nošení (max 2 hodiny v kuse) v interiérech na pevném a hladkém povrchu.

Takže si koupíš "vysoce módního" elektrického Wranglera - a ve chvíli, kdy se ti tam neco poserinká a půjdeš to nedej Bůh reklamovat, tak ti řeknou "milej pane, vy jste s tím autem ale JEZDIL. A to je chyba, to je jasné porušení záručních podmínek"

A bude vymalováno ;-) ;-) ;-)
Avatar - WinDiesel
31. 3. 2020 21:34
Re: Nooo
Až to bude v tom těžkém terénu, baterky se rozlámou a bude.
Leda že by v návodu k vozidlu stálo: "nepoužívat mimo běžné silnice a dálnice" :-! :-! :-! :-! :-!
31. 3. 2020 19:31
Re: Brzy uvidíme spoustu velkých a velmi drahých věcí ...
Do nejbohatší africké země jsme dokázali zavléct středověk. Dokážeme všechno.
Avatar - Jerry.Gunman
31. 3. 2020 17:24
Re: Brzy uvidíme spoustu velkých a velmi drahých věcí ...
A Siseró magorom. A již celkom pridlho ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku