Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep se chystá na elektrifikaci. Jako první dorazí Renegade plug-in hybrid

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 10. 2018 • 06:49
69
4
Zobrazit náhledy (69)
Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade
Na elektrifikovanou budoucnost se připravuje řada automobilek a Jeep není výjimkou. Co všechno v příštích letech chystá?

Už v příštím roce se automobilka Jeep začne připravovat na sériovou výrobu modelu Renegade s plug-in hybridním pohonem. Pro výrobce je to však jen úvodní krůček do světa elektrifikace, do roku 2022 chce mít značka na trhu osm plug-in hybridů.

Do rozšíření nabídky alternativních pohonů se chce pustit celá skupina FCA, což samozřejmě žádá i nemalé investice. Do elektrifikace tak z kasičky skupiny poputuje v příštích pěti letech 10 miliard dolarů, což je v přepočtu 224,5 mld. korun. A společnost nevyloučila ani to, že by se v průběhu příštích let zcela zbavila dieselových motorů.

Podle posledních informací by se plug-in hybridní Jeep Renegade měl na automobilovém trhu objevit již počátkem roku 2020. Výrobu obstará závod v italském Melfi, kde aktuálně vzniká Fiat 500X. továrna samozřejmě musí projít jistými úpravami a zaměstnanci dostanou speciální školení pro práci s novými technologiemi. Investice do nového pohonného ústrojí přijde na zhruba 200 milionů eur.

Nejde o úplný vstup skupiny do světa elektrifikace, můžeme vzpomenout třeba plug-in hybrid v útrobách minivanu Chrysler Pacifica či mild hybridní technologii e-Torque, jíž jako první dostal tento rok model RAM 1500.

Zaměříme-li se na nejbližší léta, do roku 2022 chce skupina FCA vyprodukovat dvanáct nových pohonných systémů podporovaných elektřinou, přičemž vedle mild hybridů, hybridů a plug-in hybridů nemají chybět ani čisté elektromobily. Podle prvních odhadů by tyto motory mohly být rozděleny do zhruba třiceti různých modelů napříč skupinou.

Témata
Avatar - Beefcake
10. 10. 2018 18:06
F
Takze otestuju na Fiate :-)
Avatar - Martin911Turbo
10. 10. 2018 17:01
Technika
Jsem zvědavý na techniku
Počítám, že použijí novej tříválec + elektromotor, otázka je jestli bude na přední nebo zadní nápravě a jestli nebude jen klasická městská verze a vyšší včetně 4x4 nebudou
Otázka je váha, rené je vcelku cvalík hodně železa + baterky aby neměl potom 2 tuny...
10. 10. 2018 16:04
Re: super
.... hele nedávno jsem jezdil turbo-litrem od FCA v 500X a byl jsem hodně vedle z toho, jak dobře to jede.... neuvěřitelné.... samozřejmě spolehlivost a tyhle věci uvidíme časem....

takže jestli 1.3T bude ještě o tolik lepší jak by papírově měla být oproti 1.0T tak v kombinaci s elektro-pohonem to bude opravdu mimořádně příjemné svezení....

pravda, takový Renegade bude stát tak 900 tisíc Kč....
Avatar - 3_diamanty
10. 10. 2018 14:53
super
priznavam ze v hybridny renegade som uz vobec neveril... o to vacsie prekvapko :yes:

teda damy a pani.... jeep mam coraz radsej... nikdy nemal lepsie portfolio ako dnes.. od renagade cez compass cherokee az po GCH a wrangler je to za mna parada.. a ked sa casom prida hybridny renegade a neskor aj dalsi ( compass a pod ) tak sanka dole... jeep skratka vali :yes:

ale osobne by som uz radsej compass ako renegade .... cenovy rozdiel uz nie je velky a clovek dostava skutocne "podstatne viac auta" .. ale teda hlavne viac jeepu ako takeho ( hlavne terenne schopnosti tu mam na mysli samozrejme )... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud