Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Wrangler Outpost II může být ideálem pro kempování v divočině

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 10. 2018 • 00:42
13
Zobrazit náhledy (13)
Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost II Jeep Wrangler Outpost IIv
Společnost American Expedition Vehicles se rozhodla netradičním způsobem oslavit odcházející Jeep Wrangler generace JK a postavila na jeho základem obytný automobil, který se těžkého terénu jen tak nezalekne.

Společnost American Expedition Vehicles (AEV) se sídlem v severoamerické Montaně se od svého založení v roce 1997 věnuje úpravám vozidel Jeep Wrangler, jejichž cílem je další vylepšení jejich schopností v terénu. Vedle tradičního zástupce značky Jeep věnuje AEV svou pozornost od roku 2015 i pick-upům značky Ram Trucks a od loňského roku i pick-upu Chevrolet Colorado.

Hlavní pozornost AEV se tedy soustředí především na podvozky terénních automobilů a prvky, které mají usnadnit jejich pohyb v náročném terénu. Nyní ovšem tato firma zabrousila i do světa výrobců obytných vozidel, když představil Jeep Wrangler Outpost II, jehož prostřednictvím se loučí s generací JK uvedenou v roce 2006 a nahrazenou letos novou generací JL.

Základem pro Jeep Wrangler Outpost II se stalo čtyřdveřového provedení Unlimited, s nímž sdílí karoserii až po B sloupek, zatímco za ním má vlastní obytnou nástavbu. Ta je usazena na rámu, zachovávajícím rozvor sériového vozu, ale prodlouženém v prostoru za zadní nápravou.

S ohledem na výchozí vůz obytná nástavba nevyniká ve svém interiéru příliš velkorysými prostorovými poměry, ale i přesto se může pochlubit řadou úložných prostor nebo gaučem, kterým lze rozložit ve dvoulůžko. Zajímavým prvkem je chladnička s mrazničkou, kterou je možné na kolejnicích vysunout ven z vozu. Toto řešení bylo zvoleno, aby bylo možné pohodlně vařit pod výsuvnou markýzou namísto ve stísněném interiéru.

Kompletní obytný nástavba se solárními panely na střeše spolu nádrží na vodu o objemu 83 litrů přidává k hmotnosti vozu 340 kg. S ohledem na tuto skutečnost i hlavní zaměření společnosti AEV se může Jeep Wrangler Outpost II pochlubit nápravami Dynatrac ProRock 44 a ProRock 60 s novým odpružením, zvyšujícím spolu se 17palcovými koly obutými do pneumatik BFGoodrich KM3 Mud-Terrain světlou výšku vozu. Pod kapotou se ukrývá vidlicový osmiválec HEMI o objemu 5,7 l s blíže nespecifikovaným výkonem.

Společnost American Expedition Vehicles prezentuje tento Jeep Wrangler Outpost II pouze jako koncept, který byl postaven v jediném exempláři a nebude zařazen do její nabídky. V případě zájmu ze strany jejích zákazníků ovšem nebude asi příliš velkým překvapením vznik dalších podobně upravených vozů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku