Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeremy Clarkson dostal padáka z Top Gearu, vysílání je pozastaveno (aktualizováno)

Jan Mička Jan Mička 10. 3. 2015 • 13:32
350
Situace v zákulisí britského televizního Top Gearu se vyostřila. Jeremy Clarkson dostal od producentů červenou kartu a bylo pozastaveno vysílání nové řady.

Aktualizace 11.3. 10:35

Během noci se na internetu vyrojila spousta spekulací, klíčové postavy celého sporu však stále mlčí. Prozatím můžeme vycházet pouze z toho, že Jeremy Clarkson dostal červenou kartu kvůli údajnému napadení producenta jménem Oisin Tymon (36). Důvodem prý byl fakt, že během natáčení nebylo pro účinkující včas připraveno občerstvení.

BBC již během včerejšího dne vydalo zprávu, že se k situaci nebude vyjadřovat, a stejný postoj zaujal také Clarkson. „Mám pěkně studené pivo a čekám, až se to přežene,“ řekl moderátor poté, co byl včera novináři zastižen v jedné z hospod poblíž jeho londýnského bydliště.

Silná základna Clarksonových fanoušků může v celé situaci hrát velkou roli. Petici „BBC: Bring Back Clarkson“ na serveru Change.org aktuálně podepsalo skoro 240.000 lidí a zcela určitě se přidala i dcera moderátora. Ta totiž na svém twitterovém účtu BBC prosí, aby jej vzala zpět, protože začal vařit…

Situaci i nadále sledujeme


Bylo jenom otázkou času, kdy pohár trpělivosti producentů britského televizního pořadu Top Gear přeteče. Podle nejnovějších informací se tak stalo právě teď - Jeremy Clarkson dostal padáka a vysílání aktuální, tedy dvaadvacáté řady slavné show, bylo pozastaveno. Důvody však zatím nebyly vysvětleny.

Překvapivě se nemluví o nikom jiném než Clarksonovi. Svůj podíl na špatné pověsti pořadu má totiž také Richard Hammond, který se docela nedávno pustil do občanů Mexika. Prý jsou líní a neschopní, za což zdejší velvyslanectví požadovalo od BBC omluvu. Vše se nakonec vyřešilo, byť samotný Hammond musel s notnou dávkou strachu vyrazit do země za účelem testu sportovního vozu Mastretta MXT.

Jeremy Clarkson měl namále již loni na jaře, kdy rozvířil skandál s použitím rasistického slova v jedné z epizod. Moderátor vinu popřel, nicméně i tak mu BBC pohrozilo, že pokud se bude situace opakovat, skončí. Ze strany BBC ani Clarksona prozatím nepřišlo žádné oficiální prohlášení, proto budeme situaci nadále sledovat. Připadá nám však velmi nepravděpodobné, že by Britové zinscenovali fiktivní problém jenom proto, aby zvýšili sledovanost aktuální řady Top Gearu.

Střípky z kontroverzní historie Top Gearu

2008 – Jeremy Clarkson označil řidiče náklaďáků za vrahy prostitutek. BBC dostalo více než 1000 stížností.

2011 – V indickém speciálu Clarkson pochvaloval umístění toalety v zavazadlovém prostoru vozu za rozumnou cenu. Prý z toho důvodu, že každý, kdo sem přijede, dostane střevní potíže.

2012 – Clarkson porušil směrnice BBC tím, že přirovnal japonské auto k lidem s výrůstky na tváři.

2014 – Kontroverzní registrační značka Clarksonova Porsche 928 odkazovala na bitvu o Falklandy roku 1982. Celý štáb byl ze země násilím vyhoštěn.

13. 3. 2015 19:39
Re: Nevím, nevím...
Jsem snad pan Opel?
Pochopils vubec, o cem a o kom jsem psal?
13. 3. 2015 19:38
Re: Nevím, nevím...
Ze na me nekdo reaguje, to mi nevadi, ze si me bere do huby nekdo, kdo ma hlavu jen na to, aby mu neprselo do krku - to mi vadi.
Moje zadost byla tak slusna, jak jednani se spratkem vyzaduje.
Avatar - Hammunasakra
13. 3. 2015 08:37
Re: Petice
Samozřejmě že sem na to reagoval, jen to ukazuje jak seš při tomhle tématu fakt těžce mimo ;-)
Narozdíl vod tebe si nemyslim že agenti KGB pokračovali v kariéře tim že šli vařit obědy
Vysvětlovat ti kdy se lidi uchylujou k nefér argumentum jako teď ty asi nemusim žejo? :-)
Avatar - Blue Sun
13. 3. 2015 07:30
Re: Petice
Petice je v dnešní době především nádherně zdiskreditovaným institutem. Vzhledem k internetovým peticím za kdejakou blbost už nemá v podstatě vůbec žádnou váhu.
Avatar - rohYpnol
12. 3. 2015 23:14
Re: Nevím, nevím...
Osobně být panem Oplem, vzal bych TG útokem.

Z toho mi vyplývá, že TG bereš vážně, tobě snad ne?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud