Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jiří Křenek: Nejlepší fotografie roku 2014, díl 1.

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 26. 12. 2014 • 19:43
234
11
Zobrazit náhledy (234)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Také v letošním roce jsme pro vás připravili rozsáhlé galerie fotografií Jiřího Křenka. V úvodu se podíváme na průběh letošní sezóny Formule 1.

Nebudeme daleko od pravdy s tvrzením, že Jiří Křenek (40) patří k nejuznávanějším fotografům z Česka. Jeho um, cit a lásku k řemeslu vám přinášejí časopisy našeho vydavatelství již celé roky, a čas od času vám umožníme nahlédnout také my, Auto.cz. Stejně jako v loňském roce proto postupně zveřejníme trojici rozsáhlých galerií, přičemž dnes se zaměříme na letošní průběh Formule 1.

Jiří Křenek je jediným občanem České republiky, který má udělenou akreditaci k fotografování závodů Formule 1. V letošním roce se zúčastnil většiny podniků jako oficiální fotograf vítězného týmu F1 Mercedes AMG Petronas. Absolvoval Střední odborné fotografické učiliště v Praze, Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Roky Křenkových studií rozhodně nepřišly vniveč, což dokládá řada vážených ocenění - mimo jiné dvě první místa v soutěži Czech Press Photo v letech 2000 a 2002, grant pražského primátora (2001), hlavní cenu Talentinum (2001), první cenu za nejlepší výtvarnou fotografii motoristického sportu v Paříži (2004) nebo Cenu Jaromíra Funkeho za druhé místo v soutěži o nejlepšího českého fotografa do 35 let (2004).

Témata
Avatar - rohYpnol
27. 12. 2014 22:01
Re: Co by dal
3. místo v soutěži regionálního charakteru, hodnotili profesionálové. Fotografie na výstavě. Stačí?
Avatar - rohYpnol
27. 12. 2014 22:00
Re: Co by dal
taky netuším, kde na tom byl
Avatar - Pekelná Micinka
27. 12. 2014 03:53
Re: Co by dal
Nehroť to, nevím jak ty, ale já tam žádnou zášť vůči amatérům nečtu.
Avatar - Pekelná Micinka
26. 12. 2014 17:35
Re: Co by dal
To si nerozumíme. Amatér by za to dal, kdyby mu o to šlo, kolik by mohl. Jinými slovy, je to jen o penězích a štěstí se k tomu dostat, pan Křenek byl zřejmě ve správný čas na správném místě a vypracoval se. Jakémukoliv amatérovi to nebrání se pokusit o to samé. Pokud by měl amatér možnost, třeba byl dobrý známý Bernieho, tak by mohl pořídit stejně kvalitní snímky. Amatéra od profesionála totiž často dělí jen to, že jeden z nich se tím živí. Který z nich to asi je? :-)
Avatar - rohYpnol
26. 12. 2014 17:19
Re: Co by dal
Tak sis ten řetězec vlastních myšlenek krásně uzavřel :yes:
Nezbývá než k tomu dodat - co by dal fotograf amatér za to, kdyby se mu podařilo na vlastní objektiv pořídit alespoň jednu z těchto fotografií. Za rok. Za život ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud