Jméno Block se vrací do rallye, za volant usedne manželka i dcera slavného závodníka

Ondřej Mára

Na sedadlo spolujezdce usedne Blockův navigátor a jeho žena.

Ken Block byl pro mnohé z nás především showmanem, který ve svých Gymkhana videích předváděl naprosto neuvěřitelné kousky. Kromě toho byl však i úspěšným obchodníkem, sportovcem a závodníkem na tratích rallye. Ken bohužel začátkem roku zemřel při nehodě na sněžném skútru, jeho jméno se však ve světě rallye objeví i letos.

Video se připravuje ...

V letošním šampionátu ARA (American Rally Asociation) se totiž objeví jeho žena Lucy Block, které nebude dělat navigátora nikdo jiný, než Alex Gelsomino – bývalý navigátor Kena Blocka. Úspěšná dvojice Block/Gelsomino se tak vrací, ovšem bohužel bez čísla 43.

Lucy Block, která se již v minulém roce objevila na vybraných závodech ARA s manželem i dcerou, je zkušenou závodnicí a plány na vstup do soutěže v roce 2023 měla připravené již dopředu, zřejmě po nehodě však údajně na chvíli přemýšlela, zda vše neprodat a neposunout se dál. Nakonec se však závodů zúčastní a věří, že manžel by na ní byl hrdý.

Informaci, že na místě spolujezdce usedne bývalý Kenův navigátor Gelsomino, pak potvrdil web Driftish. Jak ovšem upozorňují kolegové z Motor1, nepůjde o jedinou posádku ve složení Block/Gelsomino v letošním šampionátu ARA.

Letošního ročníku se totiž zúčastní také Kenova dcera Lia Block, která bude v kategorii automobilů s pohonem jedné nápravy řídit Subaru BRZ. Navigátora ji bude dělat Rhianon Gelsomino, manželka Alexe a zkušená navigátorka, která dříve jezdila s Travisem Pastranou.

Lucy a Lia Block se poprvé představí na závodech 100 Acre Wood, který se bude konat 17. a 18. dubna v Missouri. Jde přitom o stejný závod, na kterém Ken Block v roce 2006 poprvé zvítězil, celkově ho ovládl sedmkrát a současně jde také o závod, kde v minulém roce poprvé závodili všichni tři společně.