Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia promluvila o budoucnosti Stingeru. Osud nástupce je stále ve hvězdách

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 9. 2020 • 04:12
15
11
Zobrazit náhledy (15)
Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger Kia Stinger

Vlajková loď korejské automobilky nikdy neměla trhat prodejní rekordy, přesto Kia přiznává, že na jistých trzích od modelu čekala víc. O nové generaci se stále nerozhodlo.

Před nedávnem prošla stylová Kia Stinger omlazovací procedurou, na kterou byl tři roky po odhalení modelu ten pravý čas. Nepřinesla žádné revoluční změny, jako spíše kosmetické a motorové retuše. Vždy, když automobilka představí facelift nějakého vozu, začne se pozornost upírat na novou generaci. Obzvlášť u modelu, jehož budoucnost je značně nejistá.

Kia Stinger není prodejním trhákem, to korejská automobilka při uvedení vozu ani neočekávala a od počátku říkala, že jde hlavně o imagovou záležitost. Od premiéry auta se na evropských trzích prodalo asi 10.000 kusů a prodeje pozvolna klesají. Také u nás je potkání Stingera na silnicích takový malý svátek. V roce 2018 bylo dle Svazu dovozců automobilů registrováno 49 kusů, loni už to bylo jen 34 ks.

I když měl Stinger plnit hlavně roli vlajkové lodi, na určitých trzích Kia čekala výraznější úspěch, jak ostatně s odstupem sama přiznává: „Nikdy jsme neočekávali masové prodeje, mělo to být výjimečné auto. Předpokládali jsme úspěch v Americe, na tomto trhu jsme měli obzvlášť vysoká očekávání. Ale prosadit se v tomto segmentu je velmi náročné,“ sdělil před časem evropský šéfdesignér Gregory Guillaume.

To všechno se samozřejmě promítá do plánování budoucnosti tohoto modelu. Jestli tedy vůbec nějaká bude… „Stinger příští generace je stále předmětem studie a o jeho budoucnosti se teprve rozhodne,“ uvedl australský šéf produktového plánování Roland Rivero s tím, že na finální rozhodnutí potřebuje automobilka trochu více času.

Pokud by nakonec druhá generace Stingeru dostala zelenou, není vyloučeno, že přijede ve značně pozměněné formě. Kromě různých karosářských variant a stylu crossoveru se spekuluje také o možnostech pohonu. Šéfdesignér Karim Habib před časem v rozhovoru pro Top Gear uvedl, že by se Stinger mohl vzdát spalovacích motorů a přijet výhradně s elektrickým pohonem.

Inu, nechme se překvapit…

Související články

Témata
25. 9. 2020 17:36
Re: Jak je to dlouho
Mít krachující VW kvůli zviditelnění ??? :D To se musíš jmenovat Adam Vojtěch néé ?? Kua Fixxxx :-[] :-[] :-[] To je švanda!
Avatar - fostek
25. 9. 2020 17:19
Re: Jak je to dlouho
Chlapi...Já taky na Arteon kašlu a v podstatě máte pravdu. Já jen, že se prodává a Stinger stojí a bylo to od začátku jasný
Ale když už..v Německu je Arteon docela propadák. Má tam ten samý problém, co u nás Stinger. Je tam za navoněnou bídu a nikdo to nežere. Ti lidi a firmy jdou do VW pro Pastevce v kombajnu. Přesně proto, jaks to napsal.
25. 9. 2020 16:56
Re: Jak je to dlouho
Arteon je pro mě osobně předražený průměr, nepraktický passat se všemi nedostatky a bez praktických výhod...ale pokud někdo uvažuje nad autem typu passat a chce se kvůli svému okolí zviditelnit, proč ne...
25. 9. 2020 16:51
Re: Jak je to dlouho
Přitom Arteon ani nenabízí ušlechtilý šestiválec.... ;-\
25. 9. 2020 16:45
Re: Jak je to dlouho
No zrovna arteon je pro mě osobně tak nechutný auto, že to radši Stinger...ale jinak souhlas s výše napsaným, když člověk má těch 1,5 - 2 někam poslat, přemýšlí jinak, než v diskuzi na auto.cz

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku