Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia prozrazuje, jak hodlá značit nové elektromobily. Moc práce jí to nedalo

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 2. 2021 • 13:36
42
4
Zobrazit náhledy (42)
Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro Kia e-Niro

Také korejská značka chystá vlnu samostatných moderních elektromobilů. Na tiskovce prozradila, jaká ponesou označení.

Celá plejáda automobilek se rozhodla oddělit moderní elektromobily od zbytku modelových řad svébytným označením. Audi má e-tron, BMW „íčko“, Mercedes řadu EQ a Volkswagen zase rodinu ID. Něco podobného chystá také korejská Kia, která teď prozradila její označení čistě elektrických modelů.

Nebudeme vás napínat, příští elektrické Kie ponesou názvy od EV1 po EV9. Podobně jako v případě Volkswagenu ID bude platit, že čím větším je číslo, tím větší je i elektromobil. Zejména označení EV1 nebude automobilovým fanouškům cizí, vždyť jej v letech 1996 až 1999 používal koncern General Motors pro svůj elektromobil s řekněme… neslavným osudem.

Ale vraťme se zpět ke Korejcům. Podle dostupných informací se označení EV1-EV9 týká pouze nově vzniklých a samostatných elektromobilů. I nadále by v nabídce měla zůstat Kia Soul EV a Kia Niro EV, tedy vozy postavené na platformě určené rovněž pro spalovací pohonné jednotky.

Podobným směrem se ostatně vydává i sesterská automobilka Hyundai, která se u svých nových elektromobilů rozhodla pro označení Ioniq 1 až Ioniq 9. Jistě neuniklo vaší pozornosti, že prvním zástupcem řady se stane stylový Ioniq 5. To na podrobnosti o první svébytné elektrické Kie si musíme ještě počkat.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Blue Sun
12. 2. 2021 10:40
Re: Rozšířil se nám tady
Myslíš ten systém, který poprvé porušili už někdy v sedmdesátých, a důkladně rozbili v osmdesátých a devadesátých letech?
Avatar - Beefcake
12. 2. 2021 08:44
Zeby
Kijaq by bolo lepsie ?
12. 2. 2021 01:53
Re: Rozšířil se nám tady
Největší "nešvar" je vnucovat zákazníkům drahá a v podstatě neekologické EV, které většina z nich nechce. :-( :no:
Avatar - Roman Horký
11. 2. 2021 15:02
Rozšířil se nám tady
takový nešvar. A nebo ne? Trošku to připomíná Peugeotem odhozený geniální systém s nulou uprostřed. Ale opravdu jen trošku.